hier, met de hand geschreven, zette Aad de herinneringen aan zijn leven op papier. Dat heeft hij niet meer kunnen afmaken. Maar deze necrologie is mede gebaseerd op zijn geschreven terugblik op zijn leven. Aad van Ake ligt op zijn verzoek begraven in Bloemendaal op begraaf plaats Adelbert aan de Dennenweg. Daar ligt ook toenmalig stadsarchi tect Nico Andriessen begraven voor wie Van Ake in zijn beginjaren werk te. Zijn argument daarvoor: Dan kunnen we nog even over architectuur praten.' Jhr. Frans Willem Anne Beelaerts van Blokland Jhr. Frans Willem Anne Beelaerts van Blokland werd op 13 juli 1921 te 's- Gravenhage geboren als zoon van de tot het bankwezen overgegane lui tenant der Huzaren Jhr. Fredrik Beelaerts van Blokland en Christina M. Besier. Frans groeide op als enige zoon in een gezin met drie kinderen. Zijn vader was agent van de Nederlandsche Bank, eerst te Meppel en later te Middelburg en Utrecht. Dat was een mooie baan, een soort provinciaal commissaris, maar dan niet van de Koningin maar van de bank', aldus Frans in 2005 die mij in dat jaar een en ander over zijn leven vertelde. Hij bezocht de lagere school, eerst in Den Haag, daarna in Meppel en Mid delburg. Mijn middelbare schooltijd is niet erg gelukt.' Eerst ging hij en kele jaren naar het Middelburgs gymnasium, daarna naar een internaat in Tiel en tenslotte naar Het Nieuw Lyceum te Hilversum. Daar schakelde hij over van gymnasium naar hbs-b en eindigde uiteindelijk op 20-jarige leeftijd als beste van de klas. Op het Tielse internaat ontmoette hij zijn beste vrienden met wie hij zijn gehele leven intensief contact zou blijven houden: Carsten Thöne en Philip van der Lee. Na de hbs volgde in 1941 een studie civiele techniek aan de Techni sche Hogeschool Delft. In 1943 kwam de kwestie van het tekenen van de loyaliteitsverklaring: studenten moesten zich loyaal aan de bezettende macht verklaren. Zoniet, dan volgde tewerkstelling in Duitsland. Wan neer men onderdook konden represailles genomen worden op de ouders van de student. Tekenen was uiteraard uit den boze en op aanraden van zijn vader dook Frans onder. 'Als er represailles komen zien we dat later JANETTE LUICHIES 13 juli 1921 - 22 juni 2011 228 HAERLEM JAARBOEK 2011

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 230