de parabel van de talenten had gekozen. Met de keuze van die tekst maak te hij op zijn eigen wijze duidelijk hoezeer hij in zijn leven gevangen had gezeten in beperkende vooroordelen en hoe onmachtig hij was geweest om die te doorbreken. Bij de besloten crematieplechtigheid later die middag sprak Pier Terwen nog enkele woorden over trouw als levensprincipe van Frans Beelaerts. Trouw in zijn contacten met familie en vrienden, trouw aan zijn werk, trouw aan het koningshuis en trouw aan zijn liefde voor beel dende kunsten en muziek. Tot slot las hij een gedicht voor van Jani Rol and Holst, een dichter waarvoor Frans een grote bewondering had. Jan de Bruin 23 januari 1920 - 2 juni 2011 Haarlem neemt afscheid van een bijzonder man. Nadat Jan de Bruin zich in 1956 vestigde in onze stad, leverde hij een uitzonderlijke bijdrage aan de Haarlemse samenle ving. Met een grote hoeveelheid functies en activiteiten, die hij stuk voor stuk met een enorme intensiteit vervulde. Maar vooral door de vertrouwenwekkende benadering die hij daarbij aan de dag legde. Hij maakte zich op die wijze bijzonder verdienstelijk in tal van maatschappelijke functies. In de eerste plaats natuurlijk in het onderwijs, zijn habitat en passie. Begonnen als leraar Nederlands en Engels op de ulo in Schoonhoven kwam hij in 1956 naar Haarlem. Hij werd hier leraar en later directeur van de Rijkskweekschool in de periode dat die transformeerde richting peda gogische academie. Ook na zijn pensionering bleef Jan zich lange tijd in zetten voor dit werkveld. Hij was lid van de Regionale Schooladviesdienst en nog tot op oudere leeftijd lid van diverse schoolbesturen en organisa ties die jongeren bij de samenleving betrekken. In september 2005 reikte wethouder van onderwijs Maarten Divendal namens het gemeentebestuur hem de gemeentelijke penning van ver dienste uit. Dat was toen Jan de Bruin afscheid nam van het bestuur van het Noordzee College. Met het feit dat hij dat op maar liefst 85-jarige leef tijd deed, werd duidelijk dat zijn maatschappelijke betrokkenheid bijna A.G. VAN DER STEUR NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 235