15 Animatiefilmer gerrit van dijk en journalist max sipkes zetten onder de naam Spaarnelek een Haarlemse Wikileaks op: www.spaarnelek. nl. Het gaat erom zaken te signaleren die niet door de beugel kunnen. Bioscoop Cinema Palace sluit zijn deuren met een spectaculair feest in jaren '30 stijl. 16 Met een jubileumconcert viert het koor Haarlemmer Olie dat het 25 jaar bestaat. Dirigent Leny van Schaik richtte het succesvolle gemengd koor op. 17 De schrijvers harry mulisch, louis ferron en gerard reve krij gen een straatnaam in Haarlem-Noord. 18 b en w willen een fietspad langs het Houtmanpad aanleggen. Het vormt het begin van een verhitte discussie tussen voor- en tegenstanders. Muziekcentrum Zuid-Kennemerland geeft aan niet langer meer te willen fuseren met de Volksuniversiteit Haarlem en H'Art. Oorzaken: gebrek aan vertrouwen en gebrek aan geld. 20 ferco bouckaert (62) overleden. Hij was een markant horecaman in Haarlem, die menig café of restaurant opzette, onder meer De Drie Konijntjes en Café 1900. 27 Het schilderij 'De koningin van Sheba voor de tempel van koning Salomo in Jeruzalem' van de Haarlemse schilder Salomon de bray wordt aangekocht door het Frans Halsmuseum. Het schilderij uit 1657 werd geveild bij Sotheby's in New York. Omgerekend kost het 141.440 euro. 29 Postduivenvereniging De Snelvlieger viert het 135-jarig bestaan. Dat gebeurt met een tentoonstelling en een receptie in het clubgebouw aan het Badmintonpad. Februari 2 De zeven gevelstenen, die samen het christelijk scheppingsverhaal uitbeelden, zijn geplaatst in de zijgevel van het nieuwe stadskantoor aan de Raaks. De stenen die uit de muur van het gesloopte Enschedégebouw aan de Lange Begijnestraat komen, worden toegeschreven aan de Haar lemsebeeldhouwer joop VELDHEER. 3 Viva Thuiszorg gaat 650 medewerkers ontslaan. 5 Wethouder pieter heiliegers van financiën en cultuur kondigt dras tische bezuinigingen aan op de subsidies voor welzijn en cultuur. 12 De Jopenbrouwerij brouwt zijn eerste biertje in Haarlem. Het heet Hefe Weiss, wat witte rook betekent. Tot vandaag werden de Jopenbieren elders gebrouwen. kroniek 245

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 247