14 NS trakteert op een feestelijk diner op het station Haarlem als goed- makertje voor alle overlast en vertragingen rondom het vernieuwde Stationsplein. 17 Voor het eerst in bijna tweehonderd jaar wordt het 'Nederlandse' geld niet meer bij Joh. Enschedé gedrukt. De Nederlandse Bank heeft een grote drukorder voor Nederlandse eurobiljetten aan drukkerijen in Duitsland en Groot-Brittanië gegeven. 19 MacDonalds kondigt de sluiting aan van de vestiging op de Grote Markt uit onvrede over een nieuw tijdelijk huurcontract. 23 Politie Kennemerland jaagt actief op schoonmaaksters die vermoedelijk illegaal in ons land verblijven en werken in de villawijken rond Haarlem. 26 De koffieshop Maximilliaan aan de Gedempte Oude Gracht wordt voor een halfjaar gesloten, omdat de politie er een minderjarige aantrof. Bewoners van de wijk De Kamp demonstreren tegen de voorgenomen vestiging van een opvangcentrum voor daklozen en verslaafden in hun buurt. Kunstenares josine goosens ontwierp een poster waarop bur gemeester Schneiders als Christus en Haarlemse politici als apostelen aan het laatste avondmaal zitten. Maart 1 Uit bezuinigingsoverwegingen schrapt de gemeente Haarlem de verkeers- examens voor de basisscholen. Spaarnestad Photo Archief verhuist naar Den Haag. Twaalf miljoen foto's verlaten Haarlem. De door de vroegere Uitgeverij De Spaarnestad en vnu opgebouwde fotocollectie wordt ondergebracht bij het Nationaal Archief in Den Haag. 2 Bij een brand in parkeergarage De Kamp branden diverse auto's uit. 7 De bewoners van de Kinheimflat maken bezwaar tegen de plannen om pal naast hun flat drie woontorens te bouwen. Volgens de plannen variëren de torens van 33 tot 47 meter. 11 Als compensatie voor de door brand gesloten parkeergarage De Appelaar laat Haarlem een busje rijden langs de Horeca in de Binnenstad. Kosten 40.000 euro. Het blijkt geen succes en wordt na enkele maanden stilgezet. Bij zo n veertig panden in het winkelcentrum Schalkwijk is asbest aan getroffen. Zeven winkels moesten onmiddellijk dicht. 13 De Haarlemse kunstenares mieke otto (92) overleden. Zij was drie kwart eeuw lid van Kunst Zij Ons Doel. Zij vervulde ook diverse bestuurs functies in dit kunstenaarsgenootschap. 246 HAERLEM JAARBOEK 2011

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 248