16 Het Stedelijk Gymnasium krijgt te maken met een record aantal inschrij vingen: anderhalf maal zoveel als er plaats is. 18 Haarlems Dagblad onthult welk meters hoog beeld van Kenau en Ripperda op het stationsplein gaat komen. De kunstwereld in Haar lem schrikt ervan en veroordeelt het beeld dat artistiek een dikke onvol doende krijgt, b en w zeggen vast te zitten aan een contract met kunste nares curelli. 19 Het boekje De Roos vertelt wordt gepresenteerd in buurtcentrum De Tulp in het Rozenprieel. Het boekje is ontstaan uit verhalen en herinneringen van de buurtbewoners. 23 In de Jopenkerk wordt het toeristenseizoen geopend met onder meer de presentatie van acht nieuwe Haarlemse Bloemenmeisjes, de nieuwe Haarlem Gids 2011 en een vernieuwde website. Een klokkenluider meldt dat de gemeente Haarlem projectontwikkelaat Fortress aan een zeer risicovolle lening van 19 miljoen euro hielp. Het gaat om de verbouwing van het voormalige postkantoor aan de Ge dempte Oude Gracht tot Stadskantoor. 24 Teylers Museum koopt een tekening van de belangrijke i6de-eeuwse kunstenaar karel van mander aan. De tekening stamt uit de periode 1585-1590. van mander vestigde zich vanuit Vlaanderen in Haarlem. 26 De sloop van de oude portiekflats aan de Hannie Schaftstraat is officieel begonnen. Pas eind 2011 kan met nieuwe woningbouw worden begonnen. 28 De Kruisweg bij het Stationsplein wordt voor auto's afgesloten met zogenoemde roadblocs. Winkeliers protesteren omdat ze onbereikbaar zijn geworden. 29 Haarlemmer opgepakt wegens het bezit van een grote hoeveelheid kin derporno. Hij is een kopstuk van de landelijke pedofielenvereniging Martij n. April 1 Kunstschilder anton voorzanger (92) in Oosterwolde (Fr.) overleden. De in Haarlem geboren kunstenaar gaf onder meer 15 jaar tekenles aan het Jac. P. Thijsse Lyceum. 2 ton van marrelo (64) neemt na bijna veertig jaar afscheid van de Stichting Stadsschouwburg en Concertgebouw. Hij kwam er binnen als kelner, werd algemeen manager en vertrekt als manager technische zaken. Hij zag zeven directeuren voorbij komen. 5 Bij de brug De verfroller wordt cineast achmed aynan door de politie KRONIEK 247

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 249