met getrokken vuurwapens aangehouden. Iemand had zijn statief aangezien voor een geweer. De Kenau emancipatieprijs gaat naar het Haarlems Straatjournaal. 12 Uit cijfers van de politie Kennemerland blijken 1200 personen in de regio Haarlem een vuurwapen te bezitten. Na een stroom klachten van fietsers laat de gemeente het zogenoemde varkensruggetje, een opbolling als middenberm in de Kruisstraat, afslij pen. 15 Het Frans Halsmuseum krijgt elf meesterwerken uit de collectie van het Kennemer Gasthuis. Het gaat om topstukken als 'De regenten van het Groote of St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem' van frans hals en wer ken van verspronck, coRNELis van Haarlem en anderen. 16 Het Kennemer Jeugdorkest viert zijn zilveren jubileum, matthijs broers is al die jaren dirigent. Dat betekent een dubbel jubileum voor het orkest. Het Bloemencorso eindigt voor het eerst op de Grote Markt in plaats van Gedempte Oude Gracht en Nassaulaan. De kermis begint daardoor een week later. 17 De Haarlemse cabaretière Brigitte kaandorp krijgt de Annie M.G. Schmidtprijs voor het lied 'Lente' uit haar show 'Zo'. De tekst schreef kaandorp zelf, de muziek isvanTHEO nijland. 20 HENK vijn trekt ten strijde voor het behoud van de Cavex-schoorsteen, de enige nog bestaande vierkante schoorsteen in ons land. 21 Wethouder pieter heiliegers overleeft een motie van wantrouwen van de oppositie naar aanleiding van de risicovolle lening die de gemeente verstrekte aan Fortress in verband met de verbouwing van het postkantoor tot Stadskantoor. Dat gebeurde onder het bewind van zijn voorganger, wethouder chris van velzen. 21 JOS VAN egmond (73) overleden. Meer dan vijftig jaar was zij als bar- vrouw in Café Van Egmond een bekende Haarlemse. Enkele jaren geleden presenteerde zij het boek Haarlemse Huiskamers, waarin cafés uit de Spaarnestad worden geportretteerd. De Stichting St. Bavo kondigt aan de Mgr. Huibersschool te sluiten. Dit tot woede van wethouder jan nieuwenburg, die onlangs drie ton investeerde voor asbestsanering van het schoolgebouw in Schalkwijk. Het Buurtvaderproject van Marokkaanse buurtvaders in Meerwijk heeft de Betere Buurtprijs 2011 van woningcorporatie Ymere gewonnen. 27 De Haarlemse wil de braal (86) overleden. Zij stierf op de intensive care in het bijzijn van haar twee jonge katten, die daarvoor speciaal naar het ziekenhuis waren gebracht. Ze liet 550.000 euro na aan goede doelen. 248 HAERLEM JAARBOEK 2011

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 250