Historicus thomas van der dunk houdt zijn alternatieve Arondeusz- lezing op het Vlooienveld, nadat hij onder druk van de pvv zijn lezing niet in het Provinciehuis mocht uitspreken. De lezing gaat over het taboe dat rust op de vergelijking van de pvv met de nsb. 30 Het schoolbestuur Dunamare gaat het Teyler College sluiten tot grote woede en verdriet van ouders en leerlingen. Mei 3 'Ik schrijf je naam' is een eerbetoon in de Janskerk aan de 710 joodse Haarlemmers die in de Tweede Wereldoorlog zijn gedeporteerd. Hun namen worden door Haarlemmers op grote stroken papier geschreven. 5 Een zonovergoten Bevrijdingspop blijkt opnieuw een groot succes. Maar het festival blijkt dit jaar flinke schade te hebben veroorzaakt aan het gras op het Vlooienveld en de bomen in de Hout. 8 Supporters van voetbalvereniging Yildiz Spor raken slaags met die van Schoten. 13 Nadat zon 200 medewerkers een nieuw arbeidscontract tekenden, waarbij zij minder salaris krijgen, vraagt Viva Thuiszorg alsnog voor 350 medewerkers ontslag aan. Het sociale eethuis Vincentius is voor het laatst open. Het eethuis begon in 1855 als gaarkeuken met maaltijden voor mensen met een krappe beurs. 20 BOUDEWijN de groot krijgt na afloop van zijn voorstelling 'Waar gebeurd' in de Stadsschouwburg de erepenning van de stad Haarlem uitgereikt. Speciale politie-eenheid wordt opgericht voor de aanpak van cokedealers in Haarlem-Oost. De operatie heet Vallende Bladeren. 22 Over de historie van het hofje In den Groenen Tuin verschijnt een uitge breid boek. Auteur Gerard Jaspers verdiepte zich in de geschiedenis van het hofje dat in 1616 werd gesticht. 23 Door een defect aan het landingsvoertuig zit een groêp Haarlemse poli tici een nacht vast op Marineschip Hr Ms Johan de Witt. Ze waren daar op uitnodiging van wd-raadslid ed veen, die kapitein op het schip is. 25 De Nieuwe Raaks wordt feestelijk geopend. Nog niet alles is klaar, maar het ziet er al aangenaam uit, menen veel Haarlemmers die de opening bijwonen. 28 Wethouder pieter heiliegers trekt het plan in voor een nieuw stads museum, dat de burgemeester tijdens zijn nieuwjaarstoespraak lanceer de. Het strookt niet met de drastische bezuinigingen waar de stad voor staat. kroniek 249

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 251