2g Leerlingen van het Eerste Christelijk Lyceum overhandigen een bedrag van 5500 euro aan de Haarlemse stichting Kidshare voor een nieuw te bouwen schooltje in Kenia. 30 Dirigent otto tausk van het orkest Holland Symfonia wint de Olifant, de kunst- en cultuurprijs van Haarlems Dagblad. De keuze wordt door de lezers van de krant bepaald. Juni 2 JAN DE BRUIN (92) overleden. Hij was directeur van de Rijkskweekschool, later de Pedagogische Academie. Ook was hij jarenlang raadslid in Haarlem voor de PvdA. Hij deed ook veel voor de Vereniging Vrienden van de Grote Kerk. 6 Na iets meer dan een jaar vertrekt korpschef jannine van den berg van de Politie Kennemerland al weer uit Haarlem. Zij gaat werken bij de nieuwe Nationale Politie. 8 Een nepbom bij de moskee in de Wenenstraat zorgt voor veel opschudding. De politie onderzoekt de zaak, maar de dader wordt niet gevonden. 9 In de koppen van acht dikke horizontale balken, die deel uitmaken van de dakconstructie van de Bakenesserkerk, is de boktor aangetroffen. De medewerkers van de Archeologische Dienst van de gemeente zijn erdoor verjaagd naar elders. ïo De Ovale zaal van Teylers Museum is grondig schoongemaakt. Het houtwerk heeft nu een veel lichtere kleur gekregen. Parkeergarage De Appelaar wordt na ruim zeven maanden na de brand heropend. 11 Geen subsidie meer voor Toneelschuur Producties, een miljoenenkorting op Holland Symfonia en een korting van drie ton op Teylers Museum. Dat blijkt uit de bezuinigingen die staatssecretaris Zijlstra van Cultuur naar buiten heeft gebracht. Voor het productiehuis van de Toneelschuur en het orkest betekent dat waarschijnlijk het einde. 21 cees van dam (63) overleden. Hij was jarenlang raadslid voor de vvd in Haarlem. 23 Het Stedelijk Gymnasium neemt feestelijk afscheid van de vertrekkende rector joop olgers. 25 De Historische Vereniging Haerlem viert het 110-jarig bestaan. Het beeld Een oproep tot waakzaamheid' van beeldhouwer eric claus is door de joodse gemeenschap in dank aanvaard, claus schonk het beeld, waarmee de deportatie van ruim 700 joden wordt herdacht. Er moet nog een plek voor gevonden worden. 250 HAERLEM JAARBOEK 2011

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 252