28 De Haarlemmer nop maas, de biograaf van ge rard reve, wordt met de dood bedreigd door Reve's voormalige levensgezel joop schafthuizen. 30 Pastoor a.h. beemer overleden in Voorhout. Hij was 38 jaar lang pastoor van de St. Josephkerk aan de Jansstraat. In 1966 werd hij ook deken van Haarlem, toen hij zijn voorganger Zwartkruis opvolgde, die bisschop werd. De brandweer was kansloos bij de bestrijding van de brand in parkeer garage De Appelaar. Dat blijkt uit het rapport van het Nederlands Instituut Fysieke Veiligheid. De brand greep veel sneller om zich heen dan was te voorzien. Juli 4 De nieuwe fietsonderdoorgang bij de Buitenrustbruggen wordt geopend door wethouder rob van doorn. Fietsers hoeven daar niet meer te wachten voor een stoplicht. Het nieuwe Pathé bioscoopcomplex bij de Raaks wordt officieel geopend. 6 De klok op de Amsterdamse Poort loopt na lange tijd weer perfect. Het i8de-eeuwse uurwerk wordt daarbij geholpen door een 2iste-eeuws com putergestuurd snuf je: een slingervanger. 7 Na jaren vergaderen is de fusie tussen Muziekcentrum Zuid Kennemer- land, h'Art en de Volksuniversiteit toch voor elkaar en kan het glas op de nieuwe samenwerking worden geheven. 10 Vandalen hebben het oorlogsmonument in het Reinaldapark beklad. 14 Voormalig stadsarchitect wiek röling (75) overleden. Hij ontwierp diverse woningprojecten in Haarlem, onder meer de hangende tuinen in Schalkwijk, en het muziekkoepeltje in de Haarlemmer Hout. 15 bert hartendorf sluit met zijn laatste werkdag een periode van 40 jaar af waarin hij werkte als adviseur en buurtcoördinator van de Leidse- buurt. Hij werd wel de architect van de Leidsebuurt genoemd. 22 Om de financiële risico's te beperken koopt de gemeente het voormalig hoofdpostkantoor van Fortress. Fortress heeft nog een schuld van 5,4 miljoen euro bij de gemeente. Onduidelijk is wanneer dat wordt terugbe taald. De uwv keurt de honderden ontslagaanvragen van Viva Thuis-zorg goed. 23 De bekende Haarlemse straatzanger belle stopt er na 17 jaar mee. 29 De toekomst van het Orgelmuseum is veilig gesteld. De beheerstichting Het Kunkels Orgel heeft het onderkomen in de Waarderpolder voor het museum kunnen aankopen. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 253