De Boerhaavewijk in Schalkwijk bestaat 50 jaar. Bij die gelegenheid ver schijnt het boek Aan de rand van de Polder van sybil van dam. Augustus 10 De politie pakt tien jeugdige stenengooiers in de Europawijk op. De laatste tijd werden bussen op de laan van Angers en de Italiëlaan herhaal delijk door hen belaagd. 14 Omwonenden ontdekken dat het bronzen beeldje 'Vrouw met kind' van de Haarlemse beeldhouwer piet van heerden is gestolen. Het beeldje dat in de Helmlaan stond, is van zijn sokkel gezaagd. 16 De Haarlemse band Chef Special wordt met ingang van het nieuwe televi sieseizoen de vaste huisband van De Wereld Draait Door. De Raad van State verbiedt de jacht op illegale schoonmaaksters door de politie. De Raad noemt het discriminerend omdat de politie in eerste instantie op de huidskleur van de vrouwen afgaat. 18 Daisy Belle, de oefenruimte voor popbands, moet na 17 jaar de deuren sluiten omdat er een conflict is met de eigenaar van het pand. Diverse bands zijn erdoor gedupeerd. 23 Haarlem Jazzstad, dat dit jaar slechts drie dagen duurde, werd ondanks het matige weer toch een succes. 25 In de Appelaarsteeg wordt de eerste deportatie van joodse Haarlemmers herdacht. Zij werden in de nacht van 25 op 26 augustus 1942 opgepakt en vanaf de Westergracht naar kamp Westerbork getransporteerd. 27 johan den boer (8i) overleden. Hij was directeur van het postdistrict Haarlem en was jaren bestuurlij k betrokken bij de Hartekamp. September 1 Met een indrukwekkende vliegshow boven Haarlem wordt de Fokkerher denking, die een weeklang diverse activiteiten opleverde, feestelijk afgesloten, anthony fokker vloog in 1911 met het vliegtuigje de Spin rond de toren van de Grote Kerk 4 De voormalige Haarlemmer klaas carel faber is op dit moment de meest gezochte nog levende oorlogsmisdadiger ter wereld. Dat zegt efraim ZUROFF, directeur van het Wiesenthal Centrum in Jeruzalem. 5 Toneelschuurdirecteur frans lommerse krijgt tijdens het gala van het Nederlands Theater Festival in de Amsterdamse Stadsschouwburg de act Award. Hij krijgt deze van de belangenvereniging van acteurs voor zijn jarenlange inzet voor de vernieuwing van het theater in ons land. 252 HAERLEM JAARBOEK 2011

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 254