6 Reconstructie en restauratie van de historische gehoorzaal van het Hod- shonhuis aan het Spaarne is voltooid. In de jaren '70 ging de wit-kwast over de fraaie wandschilderingen en werden de historische arma turen vervangen door moderne lampen. Dat alles is nu weer in de oor spronkelijke staat teruggebracht. 10 frans nypels (74), gerenommeerd journalist en oud-hoofdredacteur van Haarlems Dagblad overleden. Nypels stapte in 1977 over van de Haagse Post naar Haarlems Dagblad, waar hij chef stadsredactie werd en vier jaar later op voordracht van de redactieraad benoemd werd tot hoofdredacteur. 15 Negentien Canadese militairen van het Hastings en Prince Edward Regi ment bezoeken de erebegraafplaats en leggen bloemen op het graf van de Haarlemse verzetsstrijdster hannie schaft. 16 De omvangrijke restauratie van de Kathedrale Basiliek St. Bavo aan de Leid- sevaart bereikt het hoogste punt. paul scheelings viert dat hij in 1961 begon met zijn stads wandelingen door Haarlem. Na vijftig jaar gidsen door Haarlem zegt hij er tot zijn honderdste mee door te willen gaan. 17 Tegenstanders van de aanleg van een fietspad naast het Houtmanpad houden een protestmars. Ze bieden wethouder rob van doorn een petitie met 2300 handtekeningen aan voor behoud van het huidige wan delpad. 19 Tijdens de opening van zijn tentoonstelling in galerie Nieuw Schoten wordt marinus fuit geridderd. De kunstenaar is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Peter Hamman heeft met zijn boek Garenkokerskwartier, een kleine wijkgeschiedenis van de Zijlweg en omgeving de historie van deze buurt vastgelegd. In het boek vertelt de auteur onder meer over de verdwijning van melkfabriek De Sierkan, het Triniteitslyceum en de ondergang van de textielfabriek Prévinaire. Het stadhuis wordt in de steigers gezet. De kozijnen moeten opnieuw ge schilderd worden en er blijkt een groot vochtprobleem te zijn. 19 'Stationsbieb' wordt officieel geopend. De bibliotheek op het station Haarlem, die deze zomer van start ging, heeft bij de opening al 250 le den. De bieb, mogelijk gemaakt door bibliotheekorganisatie Probiblio, de bibliotheek Haarlem, de ns en de provincie Noord-Holland, is een landelijk experiment. 22 De Haarlemse schrijver peter buwalda krijgt de Academica Litera tuurprijs voor zijn roman Bonita Avenue. kroniek 253

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 255