De Haarlemse stadsorganist Jos van der Kooy in de Westerkerk in Amsterdam benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. 23 De Bond Heemschut bestaat 100 jaar. Dat wordt gevierd in Teylers Mu seum. De Heerenkamer van de Sociëteit Vereniging aan de Zijlweg is opnieuw ingericht naar een ontwerp van de Haarlemse binnenhuisarchitect CLAIRE ansems. De besloten herensociëteit gaat de clubruimte nu ook verhuren. 24 aad VAN AKE (64) overleden. Van Ake was ondermeer vier jaar raadslid voor de Pacifistisch Socialistische Partij. Ruim dertig jaar zette hij zich als gemeenteambtenaar in als sociaal timmerman'. Zo wist hij sloop van veel huizen in het Rozenprieel te voorkomen en was hij nauw betrokken bij de renovatie van vele hofjes in Haarlem. 25 Onder grote belangstelling is in de Sint Josephkerk in de Jansstraat het slotconcert gehouden van het Jan Mul Festival. Daarbij werden zoveel mogelijk facetten belicht van de Haarlemse componist jan mul (1911- 1971). Het festival werd georganiseerd naar aanleiding van de honderdste geboortedag van de componist, die onder meer de bekende mars uit de film Fanfare componeerde. Z°'n vierduizend lopers nemen deel aan de Zilveren Kruis Achmea Loop. Het is prachtig weer. De Keniaan dickson kimaiyo kimutai is de snelste. 27 Uit de gemeentebegroting blijkt dat de schuldenlast van de gemeente is opgelopen naar ruim een half miljard euro. 29 In Teylers Museum wordt door Louvre-directeur henri loyrette de overzichtstentoonstelling van schilderijen en tekeningen van claude lorrain (1600-1682) geopend. Er zijn topwerken uit de hele wereld te zien. Oktober 2 Dirigent fons ziekman van het koor van de Kathedrale Basiliek St. Bavo en hans hartog, directeur van het Muziekinstituut St. Bavo (koorschool) worden onderscheiden met het Ereteken van St. Bavo. Zij kregen de bijzondere bisschoppelijke onderscheiding vanwege hun muzikale en organisatorische verdiensten. 4 Vijftien buurtvaders en één buurtmoeder gaan het Leonardo da Vinei- plein en omgeving in Meerwijk tweemaal per week in de gaten houden om overlast van Marokkaanse, Turkse en Nederlandse hangjongeren tegen te gaan. 254 HAERLEM JAARBOEK 2011

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 256