5 De Brinkmann bioscoop gaat aan per 1 maart 2012 sluiten. Het complex kan de concurrentie met de nieuwe Pathézalen bij de Raaks niet aan. 6 Het Haarlemse Jopenbier wordt toegelaten tot het exclusieve Biergenoot schap der Lage Landen. De politie doet een inval bij voetbalvereniging Young Boys. Er vinden veel illegale witwaspraktijken plaats. 8 Voetbalvereninging Alliance neemt met feestelijke fanfaremuziek het nieuwe complex aan de Zeedistelweg officieel in gebruik. 10 De Haarlemse boekhandel De Vries neemt de boekwinkels van Van Stockum in Den Haag en Leiden over. De namen van de betrokken zaken blijven ongewijzigd. 11 De kunstenaar hans de bruin krijgt de Penning van verdienste van de gemeente Haarlem. De ernstig zieke de bruin (63) was jarenlang de onvermoeibare aanjager van De Kunstlijn, de kunstenaarsvereniging kzod, kunstmarkten en diverse publieksevenementen. Het Kennemer Gasthuis sluit voorlopig de afdeling Intensive care. Op de ic zijn zes patiënten besmet geraakt met de zogenoemde Klebsiella bac terie. Deze kan een stof aanmaken die antibiotica afbreekt. Sinds vandaag hebben de Haarlemse politiebureaus hun eigen account op Twitter. Diverse Haarlemse wijkagenten zijn al langer actief op Twit ter. 12 De Hengelsportvereniging Haarlem luidt de noodklok over de visstand in de Haarlemse wateren. Aalscholvers, beroepsvissers met sleepnetten en allochtonen die gewend zijn de gevangen vis op te eten in plaats van terug te zetten, bedreigen volgens de vereniging de visstand in de regio. 13 KLAAS KALLENBACH, MAURICE VAN UDEN en PIET DE VRIES, drie boze leden van de sp, zijn uit de partij gestapt. Volgens hen gedraagt de leiding van de partij zich te dictatoriaal. Ook zou een infiltrant door de leiding zijn ingezet om de dissidenten in de gaten te houden. 13 Het Haarlemse orkest Holland Symfonia, voortgekomen uit een fusie van het npo en het Balletorkest, houdt in 2013 op te bestaan, zo maakt de leiding van het orkest bekend. Holland Symphonia houdt in dat jaar van de 9,5 miljoen subsidie slechts 3,5 miljoen over. Het orkest zal dan alleen nog het Nationale Ballet begeleiden. 1.7 janie (sjaan) stevenhaagen (71) uit de Slachthuisbuurt overleden. Zij werd de ongekroonde koningin van de buurt genoemd. Zij was lid van de bewonerscommissie Hannie Schaftstraat en wijkraadslid. Zij richtte ook de stichting Sjanie op Sjouw op en verzorgde daarmee uitstapjes voor gezinnen met een kleine portemonnee uit de wijk. kroniek 255

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 257