i8 Teylers Museum meldt dat het van de BankGiroloterij opnieuw voor vijf jaar elk jaar twee ton krijgt, bestemd voor onder meer nieuwe aankopen. De gift is meer dan welkom omdat het rijk heeft aangekondigd drie ton te gaan bezuinigen op de subsidie aan Teylers. Het gebied direct ten noorden van de Kleverlaan moet een aaneen gesloten groengebied worden met een duurzaam waterpark. Daarvoor hebben b en w van Haarlem gekozen na raadpleging van omwonenden. In het gebied liggen de vroegere Stadskweektuin, de begraafplaats Kle verlaan, de Schoterveenpolder en sportvelden. 18 De Haarlemse saxofonist adam spoor en journalist-trombonist berry zand-scholten willen in Haarlem een beeld voor tenorsaxofonist RUUD brink en trompettist ray kaart. Het gaat om een eerbetoon voor de 'twee begaafdste, kleurrijkste en aardigste jazzmusici die de stad ooit gehad heeft', aldus de initiatiefnemers. 22 In het Haarlemse crematorium aan de Vergierdeweg zijn opnamen gemaakt voor de Nederlandse speelfilm 'De verbouwing'. 25 Een stralende prinses maxima opent officieel het geheel vernieuwde Stem in de Stad, het oecumenisch diaconaal centrum aan de Nieuwe Groenmarkt, waar zwakkeren in de samenleving worden opgevangen. Het Vaticaan benoemt jan Hendriks tot de nieuwe hulpbisschop van Haarlem. Hij volgt de 75-jarige Jan van burgsteden op en krijgt titel van vicaris-generaal. Opmerkelijk: hendriks maakte zijn benoeming bekend via Faceboek. 26 Oud-wethouder maarten divendal wordt unaniem voorgedragen als burgemeester van de Utrechtse gemeente Ronde Venen. Hij wordt op 22 november geïnstalleerd. Teylersmuseum verwelkomt de 100-duizendste bezoeker. Dat was AMBER van tetterode uit Zandvoort. 30 Dertien horecaondernemers rond de Grote Markt doen per brief een oproep aan het stadsbestuur om de kermis van hun plein te laten verdwijnen. De kermis zorgt volgens de ondernemers voor on aanvaardbare hinder en hun omzet zou tijdens de kermisweken drastisch omlaag gaan. Met zijn manuscript 'Struikelblok' wint sybren kalkman de schrijversdebuutprijs van de sociëteit Nieuw Teisterbant. Zijn roman speelt zich afin de bankwereld en biedt een mooi inkijkje in de 'wereld van de graaiers', aldus de jury. Het manuscript zal worden gepubliceerd door de Bibliotheek Haarlem Omstreken. De Christelijke Oratorium Vereniging Haarlem viert zijn eeuwfeest met een jubileumconcert in de Philharmonie. 256 HAERLEM JAARBOEK 2011

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 258