Haarlem herdenkt het bezoek dat de Franse keizer napoleon in 1811 aan de stad bracht. November 1 Haarlem heeft zijn eigen Occupy-kamp op de brede middenberm van de Parklaan tussen Janweg en Kruisweg. De Occupy-ers protesteren tegen het kapitalisme. In de Zuiderpolder ging deze nacht weer een auto in vlammen op. Het is de negende autobrand in drie weken tijd in Haarlem. In totaal brandden dit jaar in Haarlem 24 auto's uit. De Twee Haarlemse schrijvers peter buwalda en frans thomése, die genomineerd waren voor de ako Literatuurprijs, grijpen naast de hoofdprijs. 2 Op het Klimaatcongres in Utrecht krijgt de stad Haarlem de prijs voor het beste klimaatidee. Met het 'Haarlem postcode energiespel' wint de stad 25.000 euro. Bedoeling van het spel is per maand zoveel mogelijk gas en elektriciteit te besparen. 4 Het Archeologisch Museum bestaat twintig jaar. Ter gelegenheid daar van is een fraaie tentoonstelling ingericht met als titel 'Parels onder de stad'. 6 Mede dankzij het prachtige weer is de Kunstlijn in het weekeinde vans en 6 november weer druk bezocht. 7 De Broodbankactie die jaarlijks voor kerst wordt gehouden in de Grote of Sint Bavo bracht in 2010 zo'n 6000 euro op. Doordat het bedrag door samenwerking met andere organisaties uitgroeide tot 35.000 euro kon in Kenia in tien dorpen een waterput worden geslagen. 8 Met een feestmaal voor honderd daklozen in de Lichtfabriek viert het Straatjournaal zijn vijftienjarig bestaan. 10 Tot vreugde van Haarlem legt de Raad van State de bouw van de wijk Spaarnebuiten ten oosten van het oude dorp Spaarndam stil. 11 In het Frans Hals Museum wordt de tentoonstelling 'De gouden eeuw viert feest' geopend. Er zijn vele schilderijen te bewonderen uit binnen- en buitenland. Haarlemmers huldigen de wereldkampioenen honkbal op een overvolle Grote Markt. 14 De nieuwe fly-over over de Amsterdamsevaart gaat officieus open. Op de Amsterdamsevaart wordt één rijstrook gesloten. 15 Het Huiskamerproject Vluchtelingen in Schalkwijk bestaat 20 jaar. KRONIEK 257

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 259