Elke woensdag komen vluchtelingen uit landen als Syrië, Iran, Irak en Somalië bij elkaar in de Ontmoetingskerk aan de Frankrijklaan. Haar lemmers bieden de vluchtelingen praktische hulp en een luisterend oor. 16 gijs van s eters (51) overleden. Hij was directeur van het Muziekcentrum Zuid-Kennemerland. 18 Omdat er een overschot aan kantoren is, schrapt de gemeente 100.000 vierkante meter kantoorbouw. 21 De ambtsketen van burgemeester bernt Schneiders blijkt uit zijn kamer te zijn gestolen. Dat moet gebeurd zijn vlak voor de intocht van St. Nicolaas. De oude reserveketen kan niet gedragen worden omdat die als besmet wordt gezien. Die keten is door de NSB-burgemeester plekker gedragen. De in Haarlem geboren en getogen honkballer Gregory halman, speler van de Seattle Marmers, wordt door zijn broer doodgestoken. De internationale honkbalwereld reageert geschokt. Bij het Pim Muliersta- dion volgt een emotioneel afscheid. 23 Op 23 november is het 766 jaar geleden dat Haarlem stadsrechten kreeg. Vanaf 1995 is dat op initiatief van de toenmalige burgemeester jaap pop een aantal jaren gevierd. Wethouder pieter heiligers herstelt deze traditie. 25 De 80-jarige graficus gerrit noordzij neemt in de Haarlem de Lau rens Janszoon Costerprijs in ontvangst. De prijs bestaat uit een geldbe drag en een beeldje van Coster. 29 De mijnenveger Haarlem wordt wegbezuinigd. Tijdens een korte plechtigheid krijgt burgemeester Schneiders de scheepsbel van het schip overhandigd. Zodra er een nieuw marineschip onder de naam Haar lem gaat varen, moet de bel weer terug. 30 bart dupont (56) overleden. Hij was onder meer oud-programmeur en penningmeester van Haarlem Jazz-stad. December 1 Vanaf 1 maart 2012 mogen winkels in Haarlem elke zondag open zijn. Dat besluit de Haarlemse gemeenteraad, cda, sp en de Ouderenpartij zijn tegen. 3 De benevietveiling ten bate van Haarlem Roze Stad brengt bijna 8000 euro op. 4 Klavecimbelbouwer theo de haas (74) overleden. Hij ontwierp histo risch verantwoorde klavecimbels maar maakte ook naam als meubelres taurateur. 258 HAERLEM JAARBOEK 2011

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 260