8 Haarlemse edelsmeden komen met een ontwerp voor een nieuwe ambts keten voor de burgemeester. Bij die gelegenheid wordt het Haarlems Zilversmedengilde heropgericht. De nieuwe 'interimketen' is een ge schenk van de Haarlemse edelsmeden. 12 In de Jos Brinkfoyer in de Stadsschouwburg wordt een beeld van Brinks levensgezel frank sanders onthuld. 13 De 29-jarige Rosalie Smit volgt SEBASTiAAN NijBOER op als directeur MKB-Haarlem. 14 Met slechts vier fouten wint de Haarlemse marret kramer het Groot Dictee der Nederlandse Taal. 15 De Wereld van Jansje wordt opnieuw tot beste winkel van Haarlem uitverkoren. 16 Teylers Museum wordt door het kabinet officieel voorgedragen voor een plek op de Werelderfgoedlijst van de Unesco. 18 De korte film 'Operation Z' van leon golterman krijgt de eerste prijs tijdens de filmcompetitie voor jongeren 'Shoot Your Shot' in de Toneelschuur. De film gaat over de klokkenluidersfuncties van Wikileaks. Het was de zevende editie van het jaarlijkse filmconcours voor jongeren tussen 15 en 21 jaar. 19 Op de Algemene Begraafplaats Kleverlaan is een zwarte glanzende zuil onthuld die de plek markeert waar naamlozen voortaan hun laatste rustplaats krijgen. De plek is bedoeld voor Haarlemmers die hun eigen begrafenis niet kunnen betalen. Tot nu belanden deze, veelal daklozen, zwervers en verslaafden, in een anoniem graf. 21 Music Academy, het conservatorium van Hogeschool Inholland te Haar lem schrapt de musicalopleiding. Reden is de afnemende werkgelegen heid in die sector en de relatief hoge kosten van de opleiding. 22 De gemeenteraad hakt de knoop door: het omstreden fietspad langs het Houtmanpad komt er. De Haarlemse bierbrouwer Jopen heeft volgens de bierwebsite bier. blog.nl met het Jopen Jacobusbier het beste bier van ons land in 2011 gebrouwen. Ruim 2600 bierliefhebbers brachten hun stem uit. 23 De gemeenteraad besluit dat de zeecontainers, die als tijdelijk bushokje op het Stationsplein zijn geplaatst, zo snel mogelijk zullen worden weg gehaald. De containers stinken en zijn smerig. 24 In Haarlem en omliggende plaatsen is dit jaar 2600 keer ingebroken, zo blijkt uit de misdaadcijfers van de politie Kennemerland. Dat is meer dan vorig jaar. Tijdens de kerstnacht wordt op twee plaatsen in de binnenstad een kerst- KRONIEK 259

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 261