genomen. Voorlopig blijft de werkgroep bestaan uit de overige vier leden. Het mailadres haerlemexcursies@gmail.com blijkt een uitstekend mid del om de boekingen voor de lezingen en excursies te regelen. De werkgroep presenteerde op de Nieuwjaarsbijeenkomst aan de le den een totaalaanbod voor 2011, waarin zoveel mogelijk ook jaarlijks te rugkerende evenementen zoals het aanbieden van het Jaarboek 2010 en de Algemene Ledenvergadering waren verwerkt. Tevens werkt de Vereniging Haerlem samen met het Noord-Hollands Archief bij het organiseren van de Historische Café's in de Janskerk. Onze leden bezoeken deze vier avon den in groten getale. Osnabrück Het 110-jarig bestaan van de vereniging vroeg om een extra feestelijke jaarexcursie en vanwege de 50-jarige jumelage van de stad Haarlem met de stad Osnabrück lag een buitenlandse reis met een touringcar voor de hand. Vrijdag, zaterdag en zondag 15, 16 en 17 april werd Osnabrück uit voerig verkend met stadswandelingen en museumbezoek en gezamenlij ke maaltijden in typisch Duitse restaurants. Uiteraard werd de ontvangst ten stadhuize zeer gewaardeerd, waarbij ook de goede verstandhouding met de plaatselijke historische vereniging benadrukt werd. Ook de gid- senorganisatie StadtLand Osnabrück heeft zich met Nederlandstalige gidsen voortdurend ingezet om de reisgenoten een boeiend programma te bieden. De plaatselijke vvv regelde kamers in diverse hotels naar keu ze. Aan het eind van het jaar hadden wij nog een gastspreker uit Osna brück. Dr. Hans Peterse sprak op 13 december over de Katholieken in Haarlem na de Reformatie, in de passende ambiance van de pastorie van dejosephkerk. Lezingen Een spreker die altijd veel leden weet te boeien is Wim Cerutti die op 12 en 13 februari in de Hoofdwacht tweemaal een lezing hield naar aanleiding van zijn boek over pastoor Bloemert, stichter van het Broodkantoor. In kleine groepjes mochten de aanwezigen vervolgens dit totaal onbekende pandje, gelegen achter de Lange Veerstraat, bezoeken. Een andere lezing werd samen met het Noord-Hollands Archief geor ganiseerd. In de Kennemer Boekhandel sprak op 25 mei de archivaris Jan Sanders over zijn beide publicaties over het leven van Adriaan van der Willigen, een aanzienlijke Haarlemmer die in zijn jeugd diverse reizen JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 273