naar Parijs en door België maakte en hierover dagboeken bijhield. Dit was dan ook de reden dat wij die avond werden vereerd met de aanwezigheid van de Belgische ambassadeur. Excursies Als excursie was te beschouwen het bezoek aan de tentoonstelling Ver dwenen Vakscholen in het Historisch Museum Haarlem op 26 maart, en een lezing over kasteelvrouwe Yolande van Lalaing op de Ruïne van Bre- derode op 14 mei, nog gevolgd door een bezoek aan de Bloemendaalse Dorpskerk om daar het Brederode glasraam te bekijken. Natuurlijk is de jaarlijkse Luilakwandeling ook een excursie. Zo leer den wij onder aanvoering van Paul Scheelings op 11 juni de Bolwerken be ter kennen, afgesloten met een verrassend koffiebezoek bij werkgroeplid Dineke Lentz. Zij woont namelijk in het huis aan de Parklaan waar God fried Bomans als kind verbleef. Op 12 juli bezochten wij in de stromende regen onder leiding van Anja van Zalinge, Alex Blommesteijn en Martin Busker de Bakenesserkerk, waar op dat moment de bonte knaagkever werd bestreden. En op 30 juli kregen wij in de Grote of St. Bavokerk uitleg over de nieuwe publieksingang via de Vishal door architect Yske Braak- sma en over het indrukwekkende glasraam Vrede en Verdraagzaamheid door de glaskunstenaar Michel van Overbeeke. Tevens werden met twee gidsen de historische uitgangen en deuren van de Bavo verkend. Samenwerking Ook de inbreng van andere werkgroepen wordt op prijs gesteld. Zo or ganiseerde de werkgroep Parken en Groen op zondag 18 september een themawandeling Leonard Springer en de Haarlemmerhout', en sprak Dick van Gijlswijk, lid van de Historische Werkgroep, op 19 oktober in de Hoofdwacht over zijn onderzoek naar de Stadsarmenscholen. Afgelast Het bleek moeilijk met een lezing aan te sluiten bij het Fokkerevenement op de Grote Markt. De geplande bijeenkomst op 3 augustus moest wor den afgelast, maar des te aardiger was het dat er wel een kinderactiviteit uit voortkwam die door de werkgroep Jonge Muggen werd gerealiseerd. 272 HAERLEM JAARBOEK 2011

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 274