Historische Werkgroep Bijdrage van Henk Ahles, secretaris Vertrek voorzitter Aan het begin van het jaar gaf Leny Wijnands aan dat ze haar taken als voorzitter van de Historische Werkgroep zou overdragen aan een opvol ger. Tijdens de Algemene Ledenvergadering trad zij af zonder dat er een opvolger gevonden was. In haar plaats werd Bas von Benda-Beckmannn benoemd als bestuurslid; deze zal namens het bestuur de contacten met de werkgroep onderhouden. Aan het eind van het jaar is tijdens een regu liere bijeenkomst van de werkgroep afscheid van haar genomen. Tijdens dit informele onderonsje stond de werkgroep stil bij haar tienjarig voor zitterschap en de twee belangrijke publicaties gememoreerd die onder haar leiding tot stand kwamen: Meer dan steen met een historisch over zicht van de Haarlemse gebedshuizen en de Historische Canon van Haarlem waarvoor ze samen met Piet de Rooy de tekst schreef. Afgerond onderzoek Dick van Gijlswijk publiceerde in het aprilnummer van Paedagogica His torica zijn artikel over de armenzorg. Frans van Spanje, Jos van Ruiten beek leverden bijdragen aan de Nieuwsbrieven. Klaas de Jong heeft zijn onderzoek naar Pieter Rixtel afgerond. Lopend groepsonderzoek Het project Databank Historische Werkgroep is vanwege capaciteits problemen stilgelegd, maar de output hiervan wordt nog steeds in de Nieuwsbrief en op internet gepubliceerd; dit geldt ook voor de inventari satie van delen van de infrastructuur van Haarlem. Het meerjarenproject Klein vervoer is voorlopig stilgelegd; de werkgroep heeft vooronderzoek gedaan naar een mogelijk nieuw groepsproject. Lopend individueel onderzoek Dick van Gijlswijk hield op 19 oktober in de Hoofdwacht een lezing over de stadsarmenscholen van 1757 tot 1795. Hij gaat nu verder met zijn on derzoek naar de armenscholen in de periode 1795-1813. Klaas de Jong heeft verder gewerkt aan zijn beschrijving van de geschiedenis van de wijk Zui derhout. Barbara Kooij, Mary-Ann Smeding, Frans van Spanje en Mat- tanja Schwencke hebben de in het Jaarboek 2010 genoemde onderzoeken in 2011 voortgezet. Barbara Kooij bereidt een bronnenpublicatie voor van JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 275