Projecten Zichtlijnen. Mede op basis van een studiereis naar Londen ontstond de notitie 'Zichtlijn Notitie 2011', een nadere uitwerking van de in 2009 ontplooide activiteit van de werkgroep inzake Zichtlijnen. Opnieuw is het oogmerk de meest waardevolle en kenmerkende 'Zichtlijnen' te bor gen bij planontwikkeling en in bestemmingsplannen. Vernieuwend is het idee om bij de beschrijving èn borging van zichtlijnen onderscheid te maken van waaraf men kijkt (vooR-grond), via welke zone men kijkt (MiDDEN-grond) èn wat er achter het zichtobject staat (ACHTER-grond). Conceptnota Ruimtelijke Kwaliteit. De Werkgroep heeft de reactie van de vereniging voorbereid op de gemeentelijke conceptnota 'Ruimtelijke Kwaliteit' (november 2011). 'De 'Zichtlijn Notitie 2011' is een bijlage van de reactie. Wederopbouw Gestaag vordert het werk van de projectgroep 'Wederop bouw' met als inzet de periode van wederopbouw na de Tweede Wereld oorlog te inventariseren en in kaart te brengen, met een uitvoerige ka rakterschets van deze periode. Een publicatie en tentoonstelling zijn in voorbereiding. Cavex-schoorsteen De werkgroep heeft zich ingezet voor de bescherming als monument èn nieuwe gebruiksvormen - zoals een recreatieve func tie - van de onder deze naam bekende schoorsteen. Dit omdat het gaat om de oudste en grootste Nederlandse 'vierkante' schoorsteen met stook- gebouw. Maar ook omdat de schoorsteen aan de Spaarne oever een histo risch erfgoed ensemble symboliseert met de herbouwde molen De Adri- aan. Hierbij is samengewerkt met de Stichting Fabrieksschoorstenen (stif), Heemschut en de Stichting De Hoeksteen. De inspanningen lijken niet tot het gewenste resultaat te leiden. Brinkmann-complex. Vanuit de werkgroep is geparticipeerd in de door de gemeente Haarlem belegde vak-discussie over de nieuwe inrichting van het complex binnen de door de gemeente gestelde kaders. Ook hier lijkt het inbrengen van meer culturele aspecten te verdampen bij meer com merciële korte termijn belangen. Kleverlaanzone. In de voorbereiding van de gebiedsvisie 'Kleverlaanzone' heeft de werkgroep geparticipeerd en een zgn. 'visie' ingediend. Dreef-Houtplein. Voorbereid door de werkgroep, is vanuit de Vereniging Haerlem een zogenaamde 'visie' ingediend. In deze bijdrage verkent de werkgroep nieuwe richtingen om het overmatig verkeerskarakter om te bouwen naar de historische stads-as allure van weleer. Dat betekent dat het accent met name dient te liggen op de transformatie van kruispunten JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 277