in pleinen, zodat in het stadsbeeld weer rust komt en de stedenbouw het primaat herwint, waarin het verkeer zich voegt. Monumentenzorg Kennis is genomen van het nieuwe Rijksbeleid zoals neergelegd in 'In vesteren in monumenten. Rapport nationaal restauratiefonds' (novem ber 2010). Het betreft nieuw beleid dat Monumentenzorg integreert in de 'Ruimtelijke Ordening'. Gelijktijdig hevelt het Rijk landelijke taken over naar Provincie en Gemeente. Wat gemeenten in de toekomst zelf niet aankunnen, kunnen zij uitbesteden aan een provinciaal steunpunt. Ove rigens verdwijnt de landelijke monumentenlijst niet, maar eraan toevoe gen zal nog maar mondjesmaat gebeuren. Ook is kennis genomen van 'Kiezen voor karakter. Visie erfgoed en ruimte'. Deze discussienota van de Rijksoverheid is te beschouwen als vervolg op de MoMO-brief, met een koerswijziging richting 'omgeving' en 'ruimtelijke verankering'. Het kabinetsbeleid wordt met name ingege ven door een drietal punten: de inbedding van de monumentenzorg in de Ruimtelijke Ordening met een cultuurhistorische borging; vermindering van regeldruk (vandaar in de titel het woord 'Visie' in plaats van wet); accent op herbestemming. Werkbezoek St. Marlybone Society Londen Een zestal leden bracht van 14 tot 17 juni 2oueen bezoek aan Londen, waar ze te gast waren van de St.Marylebone Society'. Met vernieuwd inzicht en ideeën op het vlak van stedenbouw en stadsontwikkeling keerden zij te rug. Een uitgebreid verslag staat op de website. Londen, dat het behoud van stedenschoon hoog in het vaandel heeft, heeft beleid ontwikkeld dat kan worden benut, zoals in voornoemde notitie 'Zichtlijn Notitie 2011'. Palace bioscoop De werkgroep heeft in 2010 uitvoeringsalternatieven aangedragen die gedeeltelijk zijn overgenomen bij de in 2011 afgeronde ombouw tot mo demagazijn. Dit droeg bij aan het behoud van de kenmerkende gevel met bijzonder glas-in-lood en een aantal interieur elementen en ornamenten. Excursie Op zaterdag 9 juli 2011 werd een bezoek gebracht aan de Vereniging Oud HAERLEM JAARBOEK 2011

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 278