Hoorn. De uitgebreide rondleiding door de stad kreeg nuttige aanvulling in een gesprek met het bestuur van de Ver. Oud Hoorn, onder wie voorzit ter Egbert Ottens, die als gastheer optrad. Opvallend is de grote openheid die gebouw en vereniging ten toon spreiden naar belangstellenden, door de expositie en de winkel op de begane grond in het eigen verenigingsgebouw aan 'Onder de Boompjes', maar ook door de ruime openingstijden gedurende vier dagen per week. De uitleg over de met nadruk 'platte' organisatie van 'Oud Hoorn' en haar veelvuldig inzetten van leden via een gegevensbestand vormen handrei kingen die toepasbaar kunnen zijn voor 'Haerlem'. Communicatie De werkgroep gebruikt in toenemende mate de website van de Vereniging om naar buiten te treden. Aparte vermelding verdienen de samenvatting van het mini-symposium op 4 oktober 2011 en het verslag met foto's van het bezoek aan Londen in juni 2011. Samenstelling taakverdeling Op 19 oktober 2011 overleed geheel onverwacht Hubert Brouwer, van be roep architect. Hubert was vanaf het begin lid van de werkgroep. In au gustus 2011 verliet Albert Laterveer, deskundige volkshuisvesting, de werkgroep. Als nieuwe leden zijn welkom geheten: Berry Feith (architectuurhis toricus) en Rob Strobel (jurist). Met deze wijzigingen telt de werkgroep thans 14 leden. Werkgroep Parken en Groen Bijdrage van Maria van Vlijmen, voorzitter Wandeling voor VH-leden op 18 september De jaarlijkse wandeling voor VH-leden wordt door de werkgroep voor bereid. De informatie is beschikbaar, de bezienswaardigheden 'zitten er goed in', maar ja, niemand heeft het weer in de hand... Zo verzamelde zich op zondagmorgen 18 september wederom een groepje in regenkle ding verpakte en met een parapluie gewapende VH-leden op het Hout plein, voor een wandeling vanaf de stad naar het groen van Frederikspark en Haarlemmerhout, onder leiding van Annemarie van Leeuwen. In het jaar van het 110-jarig bestaan van de Vereniging Haerlem was '1901' de directe aanleiding voor bovengenoemde wandeling in de Hout. JAARVERSLAG 277

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 279