neren van het stadsgroen en wat er rond gebruik en beleving van 'groen in de stad' verandert in de loop der tijd. Aanbieding folder aan de gemeente Haarlem Op 14 september was wethouder Rob van Doorn te gast in de Hoofdwacht, voor een korte bijeenkomst rond de aanbieding van de jongste folder Het Zomervaartpad. Er waren daarnaast ca. 25 genodigden, onder wie enkele ambtenaren verantwoordelijk voor Haarlem-Oost. De gemeente Haarlem heeft ook deze keer de uitgave van de folder financieel mogelijk gemaakt. In het daaropvolgende gesprek met de wethouder wees de werkgroep op het belang van deze route voor het groenarme Parkwijk. Met name de aansluiting van het voetpad langs de Fuikvaart op een - intussen verbe terde - toegang naar het Reinaldapark speelt hierbij een rol. Haarlems Dagblad besteedde 18 november in een artikel aandacht aan de route. Werkgroep Parken en Groen In de samenstelling van de werkgroep Parken en Groen deden zich in 2011 geen veranderingen voor. Annemarie van Leeuwen is ook in 2011 verte genwoordiger van de werkgroep (en van de Vereniging Haerlem) geweest in de Adviescommissie Haarlemmerhout, een initiatief van de Gemeente Haarlem waarin diverse organisaties zijn vertegenwoordigd. Werkgroep Jonge Muggen Bijdrage van Marjorie Vroom-Mos, voorzitter Nee, u leest het niet verkeerd. De werkgroep Jeugd is niet opgeheven. Al leen draagt zij vanaf midden 2011 de naam Jonge Muggen. Dat vonden wij beter passen bij de doelstelling, namelijk jonge Haarlemmers laten ken nismaken met de geschiedenis en cultuur van de prachtige stad Haarlem. Op de algemene ledenvergadering van juni 2011 ben ik herbenoemd voor een derde termijn als voorzitter van de werkgroep. Daardoor kun nen nog een aantal belangrijke zaken op de rails gezet worden. Niet alleen wordt onze doelstelling door het basisschoolproject 'Wie wat bewaart, heeft wat!' al in belangrijke mate bereikt, het is verheugend, dat ook het project 'Stappen in de stad' grote vooruitgang boekte in het afgelopen jaar. Dit project, bestemd voor de hoogste klas van het basisonderwijs en de eerste klassen van het voortgezet onderwijs, kan nu na het verkrijgen van de benodigde subsidies echt van de grond komen. In april 2012 gaan we proefdraaien, en als dat naar tevredenheid verloopt, kan het program- JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 281