ma met ingang van het schooljaar 2012-2013 aan de scholen worden aan geboden. Blijven we even bij de leerlingen van het voortgezet onderwijs. Dit jaar is besloten eindexamenkandidaten havo en vwo, die geschiedenis in hun profielwerkstuk hebben verwerkt, te laten meedingen naar de Grote Haerlem Mug-prijs. Verder heeft een leerling van het Lyceum Sancta Ma ria in het kader van de Maatschappelijke Stage geholpen de grote stroom bezoekers te verwerken tijdens de Open Monumentendagen. Beide initia tieven hopen wij in de komende jaren uit te bouwen. Bijzondere projecten Steeds meer gaat de werkgroep aanhaken aan manifestaties van derden in de stad. Zo was er eind januari de MonumentenNacht, met voorafgaand de kinderwandeling 'De vissenvangster van Haarlem', die startte in de Hoofdwacht. In februari ontvingen wij eerstejaars van de Kinderuniver siteit, waarmee wij de gevelstenenspeurtocht hebben gemaakt. In augus tus is in Haarlem veel aandacht geschonken aan het feit dat precies 100 jaar geleden Anthony Fokker met zijn zelfgebouwde Spin boven de stad vloog. Wij organiseerden twee workshops, waar kinderen in de leeftijd tot 12 jaar een vogelman in elkaar konden zetten. Beide (volgeboekte) workshops waren een groot succes. Nieuw in de stad was ook de Open Monumenten Klassendag. Met Teylers Museum, De Bavo, de Bibliotheek Haarlem en Omstreken en het Noord-Hollands Archief hebben ook wij leerlingen van groep 7 en 8 in de gelegenheid gesteld met een monument kennis te maken. Verder is op initiatief van de Vereniging weer aandacht voor de verjaar dag van Haarlem op 23 november. De gemeente heeft de draad van een aantal jaren geleden opnieuw opgepakt en schoolkinderen van groep 6 van de basisscholen uitgedaagd een nieuw stadswapen en wapenspreuk te ontwerpen. Niet alleen werden de drie winnaars en hun klassen op het stadhuis uitgenodigd, zij werden ook ontvangen in de Hoofdwacht en in het Noord-Hollands Archief om het stadsrecht te zien. In de middag van 23 november haakten wij aan bij de activiteit voor de Haarlemse jeugd, die het Archeologisch Museum had opgezet ter gelegenheid van de Reu- vens-dagen, een jaarlijks congres van archeologen. Op de Grote Markt stond een tent, waarin kinderen archeologische opgravingen konden doen. Helaas was de belangstelling hiervoor aan de geringe kant. Mis schien veroorzaakt doordat ook de jeugd (zelfs op de woensdagmiddag) een volle agenda blijkt te hebben. 280 HAERLEM JAARBOEK 2011

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 282