Externe contacten De werkgroep heeft de vereniging op diverse bijeenkomsten vertegen woordigd. Zo waren wij aanwezig op de jaarlijkse speeddatingmiddag van de Cultuur Compagnie (voorheen Cultureel Erfgoed Noord-Holland), en op de regiobijeenkomst Midden- en Zuid-Kennemerland voor Histo rische Verenigingen over mondelinge geschiedenis. Interessant was het symposium van de Stichting Open Monumentendagen 'Hoe betrek je jongeren bij monumenten?' Verder was de provincie actief met een the mamiddag 'Cultureel erfgoed, een provinciale kerntaak' en een conferen tie 'De toekomst van cultuureducatie'. Al met al een druk, maar voor de werkgroep goed verlopen jaar. En er is 'brood op de plank' voor 2012. Niet alleen staan er al weer tien basis scholen klaar om aan het 'Wie wat bewaart'-project mee te doen, wordt er opnieuw een kinderwandeling tijdens de Monumentennacht gehou den, wordt er hard gewerkt aan de lancering van 'Stappen in de stad', ook wordt de cult-on-tour (opgezet door H'Art) weer nieuw leven ingeblazen. Kortom, Jonge Muggen is een werkgroep in de meest letterlijke betekenis van het woord. Zie voor uitgebreide verslagen www.haerlem.nl/jongemuggen Stichting Geveltekens - SGVH Bijdrage van Martin Busker Het bestuur is ongewijzigd gebleven en bestaat uit de heren Martin J. Busker (voorzitter), Henk Michels (penningmeester), Peter van Graafei- land (secretaris), Richard Rodenburg (bestuurslid) en Thon A. G. Fikker- man als adviseur. Als afgevaardigde van het Bestuur van de Vereniging Haerlem woont de heer Martin A. van Bleek enkele vergaderingen bij. 2011 kon natuurlijk niet beter beginnen toen Peter van Graafeiland ver telde dat wij de gevelsteen Het Wapen van Holland uit de gesloopte Klei ne Houtpoort als schenking kregen, en dat wij die op 6 januari konden ophalen. Wij proberen deze steen te herplaatsen in zijn oude omgeving. De Stichting blijft de aandacht vestigen middels kranten, Nieuwsbrief en website op de geveltekens. Ook kunnen we door het aanschrijven en benaderen van Woningbouw Verenigingen en particulieren op een ge slaagdjaar terugkijken. Zo zijn er in de Raakspoort diverse gevelornamenten, gevelstenen en beelden herplaatst van de voormalige hbs-a. In het bouwblok aan de Jan Gijzenkade zijn niet alleen de woningen maar ook de zestig Heiligen JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 283