beeldjes gerestaureerd. Op de Houtmarkt 7 zijn de gevel- en sluitstenen gerestaureerd. De gevel reclame van de Brood Meelfabriek is fantastisch gerestau reerd, het gevelbeeld van De Heilige Xaverius heeft een plek gevonden op een begraafplaats. Er is een nieuwe gevelsteen die al een paar jaar geleden gehakt was nu op de plek terecht gekomen waarvoor hij toen gemaakt was, namelijk in een nieuw gebouwde woning nadat de bestaande wo- ning gesloopt was in de Romolenstraat. Verder is er een nieuwe gevel-gedenksteen ter nagedachtenis van wat er zich tijdens de oorlog daar heeft afgespeeld geplaatst in een perceel aan het Houtplein. Dat zou eerst gesloopt worden maar werd met 'wat' aanpassingen weer opgetrokken Ook zat er opeens een beeld van een uil op het hoogste punt van een perceel langs het Spaarne. Kortom genoeg om in het artikel 'Nieuws over Gevelstenen' nader in te gaan. Natuurlijk is het met altijd een feest voor onze Stichting; ook wij heb ben te maken met 'jammer', 'nog' niet gelukt, of nog erger: wij constate ren dat er iets al dan niet moedwillig vernield is. Maar ook hier proberen we dan de eigenaren te bewegen het te laten herstellen. Jammer is dat de gevelsteen 'De Hoop' nog steeds in Dalfsen zit in gemetseld en niet terug in Haarlem is, maar ook in 2012 blijven wij met wethouder Jan Nieuwenburg proberen deze steen terug te krijgen zodat we eindelijk de stenen Geloof, Hoop en Liefde weer aan een ieder kunnen presenteren. Het is nog niet gelukt om de gevelsteen 'De Drukkerij' een mooie plaats in de Wijde Appelaarsteeg in de zijgevel van de Philharmonie te ge ven. Dit heeft met de financiën te maken. Wij zijn namelijk op zoek naar een sponsor hiervoor. Dat zijn wij trouwens altijd om zo eigenaren met oude stenen, indien nodig, weer een beetje op weg te helpen bij de restau ratie. Verder hebben wij nog de gevelsteen 'De drie lelien' naar het wapen van burgemeester mr. dr. L. de Gou in ons bezit, die we eigenlijk een plekje ergens in het Stadhuis willen geven. Vervolgens zijn we nog in onderhandeling met een woningbouwver eniging over een gevelsteen welke ook in de Kleine Houtpoort heeft ge zeten, zodat wij de twee stenen weer te samen kunnen brengen ergens op een mooie plek. Kortom wij kijken met plezier terug op 2011 en vol ver wachting naar 2012. 282 HAERLEM JAARBOEK 2011

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 284