Voor de noodzakelijke ontspanning konden de bezoekers terecht in het park. De Firma Zocher had een tuin ontworpen achter het Brongebouw, die speciaal hiervoor was aangelegd. De inrichting van de tuin speelde in op de wensen van de gasten. In de tuin stond onder andere de muziektent met daaromheen een breed pad waar de bezoekers aan tafeltjes konden zitten.58' Op zondag werd om half drie door de bronkapel muziek ge speeld en in het hoogseizoen, dat liep van begin juni tot eind augustus, ook op verschillende zaterdagen en woensdagen.59' In de rest van de tuin waren ook zitplekken gecreëerd, 's Middags had men de tijd om rustig te lopen in het park of om uitstapjes te maken naar bijvoorbeeld een muse um. Deze bezigheden moesten zorgen voor het herstel van de emotionele balans van de zieken.60' Op de rekening van de Maatschappij is te zien dat naast het gebouw ook een fontein was geplaatst. Nog belangrijker is, dat er een hek te zien is, dat ongenode bezoekers kon beletten het terrein te betreden. Zocher noemde het hek niet in zijn beschrijving van het ontwerp van de tuin. Wel zien we dit hek terug op de afbeelding met de drinkhal. Hierop is ook te zien dat de Drinkhal buiten het terrein was geplaatst en zodoende toe gankelijker was dan het Brongebouw. Liefdadigheid was op deze manier geen struikelblok. Er waren immers twee werelden gecreëerd door de Deze afbeelding werd onder andere gebruikt boven aan rekeningen en briefpapier. De duinen op de afbeelding waren in het echt niet zichtbaar. (Noord-Hollands Archief, collectie Kennemerland) likAvVH 1LK \I |nlercommunale*jelephoon Iv 94 a-arte* RUBEN DANIELS 105

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2012 | | pagina 107