Kroniek 2012 Januari 1 Er is veel schade veroorzaakt in de oudejaarsnacht. De kosten door ver nieling van parkeerautomaten, vuilnisbakken en verkeersborden zijn hoog. 7 Tandartsen in Haarlem en omgeving brengen heel verschillende tarieven in rekening vooral bij de behandeling van kindergebitten. 9 Negen Haarlemse zilversmeden schenken een nieuwe ambtsketen aan burgemeester bernt Schneiders. Hij draagt hem voor het eerst op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente. Een nieuwe keten was nodig omdat de oude uit 1892 is gestolen. 10 mike ackermans (51) wordt per 1 april de nieuwe hoofdredacteur van de regionale titels van hdc Media, waartoe ook het Haarlems Dagblad behoort. 12 De zoektocht naar een nieuwe locatie voor een grote daklozenopvang duurt voort. De Wilhelminastraat, de Oudeweg, de Gedempte Oude Gracht en het Klein Heiligland worden genoemd als mogelijke plaatsen. 15 De beschadigde Voet van Mercurius, gemaakt door Raymond spie- rings, bij de Gravestenenbrug krijgt een grote, gebreide sok aan. Een groep Haarlemmers breide de sok onder het motto: 'Cultuur laatje niet in de kou staan'. In de Stadsbibliotheek wordt de tentoonstelling 'De mens en zijn gedoe, de tijd vliegt en ik er achteraan' van de Haarlemse schilderes Christine peursum geopend. 19 Bij graafwerkzaamheden op de Botermarkt komen eeuwenoude skeletten tevoorschijn. De gemeentelijke dienst archeologie graaft de beenderen op en zal ze laten onderzoeken. 26 mr.c.w.d. vrijland (95) overleden. Hij was griffier bij de Hoge Raad der Nederlanden en in Haarlem zeer actief als bestuurslid van de Vereni ging Haerlem en directeur van Teylers Stichting. 28 De stichting Haarlem Roze Stad begint het roze jaar in Haarlem met een uitverkochte kick off party. 230

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2012 | | pagina 232