tigeobject dat niet mocht mislukken. De overeenkomst met Fortress rammelde, de besluiten waren slecht onderbouwd en de aanbetaling van zeventien miljoen euro werd niet besteed aan betaling van de aannemer maar overgemaakt aan de holding. Wel is de gemeente nu versneld eige naar geworden maar nog steeds is Fortress 5,4 miljoen euro schuldig. 12 Tijdens de Vijfhoek Kunstroute is werk van 115 kunstenaars te zien op al lerlei locaties rond het Nieuwekerksplein. De route werd geopend met een optocht van mannequins gekleed in draagbare kunst, 'The World of Wearable Art'. 13 In de Philharmonie wordt het muziekfestival 'Verdichten, verdunnen' gehouden, een ode aan de overleden Haarlemse componist hans assel- bergs. Op de Grote Markt is een concert voor autofonisten, waarbij twin tig Citroën's als instrument fungeerden. Slagwerkers voeren het concert uit door gas te geven, met de deuren te slaan en de motoren te starten. 22 Keramist hans de bruin (63) overleden. Hij was sterk betrokken bij kzod, de Kunstlijn en De Lichtfabriek. In 2011 kreeg hij de Penning van Verdienste van de gemeente Haarlem. 24 De Haarlemse oorlogsmisdadiger klaas carel faber (90) in Duitsland overleden. Hij was verantwoordelijk voor vele executies en werd na de oorlog tot levenslang veroordeeld. Hij ontsnapte in 1952 en vluchtte naar Duitsland. De zoektocht naar een centrale daklozenopvang kan opnieuw beginnen. De gemeenteraad schrapt de voorgestelde locaties. 26 Het eerste Edit festival aan de Veerplas verloopt mede door het prachtige weer goed. Ruim zesduizend danceliefhebbers kwamen er op af. Wel zijn er klachten over geluidsoverlast. 29 In de Bakenesserkerk word vier nieuwe glas-in-loodramen onthuld. Ze zijn ontworpen door de striptekenaars eric coolen, gerrie hondi- US, HANS KLAVER en ROEL SMIT. 31 Het HaerlemJaarboek 2011 wordt gepresenteerd in sociëteit Vereniging. Juni 2 De Haarlemse striptkenaar gerrie hondius opent de Stripdagen met een fantasische demonstratie zandtekenen. De tentoonstellingen, de op tredens en de stripbeurs trekken veel bezoekers. Omdat het Hildebrandmonument in de Haarlemmerhout vijftig jaar be staat verschijnt het boek Beelden uit de Camera Obscura, geschreven door bies van ede en geïllustreerd door eric coolen. De beelden zijn op dit moment verwijderd omdat ze ernstig beschadigd zijn. 234 HAERLEM JAARBOEK 2012

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2012 | | pagina 236