13 De WD draagt oud-gedeputeerde cornelis mooij voor als opvolger van de afgetreden wethouder pieter heiligers, mooij was al twee keer eerder wethouder in Haarlem en zal in september beginnen. 19 De eigenaar van het reisbureau Join Travel in Schalkwijk wordt aange houden. De bestelde en betaalde vliegtickets van tientallen Haarlemmers bleken niet te bestaan. 20 De Stichting Boei neemt het beheer van de industriële gebouwen zoals De Lichtfabriek over van projectontwikkelaar Fortress. De gebouwen had den allang gerenoveerd moeten worden maar door geldgebrek bij For tress is daar totnutoe niets van gekomen. 22 fries berkhout (82) overleden. Hij was provinciaal museumconsulent in Noord-Holland en na zijn pensionering conservator van het Museum Kennemerland in Beverwijk. Voor de eerste keer in veertien jaar wint Cuba de finale van de Honkbal- week. Cuba verslaat Puerto Rico met 4-2. Het Nederlandse team viel bui ten de prijzen. De week had te kampen met tegenvallende bezoekcijfers vanwege het slechte weer. Verschillende wedstrijden moesten uitgesteld worden. 24 De politie ontdekt een aantal peeskamers bij bar-dacing Vip Room in de Zuiderstraat. 25 Voor het eerst vindt het festival Parksessies plaats bij de muziekkoepel in de Hout plaats. Het is een combinatie van muziek, theater en picknicken. Het zal op vier woensdagavonden worden gehouden. Augustus 1 Het Fonds Podiumkunsten geeft geen subsidie meer aan Toneelgroep Het Volk, het Internationaal Orgelfestival en de Koorbiënnale. Weliswaar kre gen zij een positieve aanbeveling maar het budget is niet toereikend. To neelschuur Producties krijgt wel geld maar minder dan aangevraagd. 4 Haarlem Culinair trekt veel bezoekers maar er is ook kritiek vanwege de hekken die om de restaurantjes heen staan. 16 Haarlem Jazz and More is mede dankzij prachtig weer een groot suc ces. Dit festival vervangt Haarlem Jazzstad dat de financiering niet rond kreeg. Er is wel veel minder jazz te horen. 20 piet sikma (80) overleden. Hij was van 1980 tot 1990 CDA-wethouder van financiën, sport en recreatie. Hij is ook voorzitter van de Haarlemse honkbalweek geweest. 21 Honkbalvereniging Kinheim wordt voor de vijfde keer landskampioen. HAERLEM JAARBOEK 2012

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2012 | | pagina 238