op het verfraaien van de stad en het benadrukken van de eigen identiteit van de stad als 'handelsmerk'. Stadspromotie wordt dat nu genoemd. La ter kwam het accent steeds meer te liggen op het vreemdelingenverkeer. De Werkgroep Gebouw en Omgeving van de Vereniging Haerlem be staat vijfentwintig jaar. Johannes van der Weiden geeft een overzicht van alle activiteiten en publicaties van de werkgroep. De redactie begint dit jaar een nieuwe rubriek gevuld met een kleine selectie van foto's uit het archief van fotopersbureau De Boer. Elk jaar zal een thema uit de recente geschiedenis van Haarlem worden belicht aan de hand van enkele foto's. Alexander de Bruin werkzaam bij het Noord- Hollands Archief gaat dit voor ons verzorgen. Martin Busker geeft weer een overzicht van de gerestaureerde en nieu we gevelstenen in de stad. En verder vindt u in dit jaarboek een artikel over de restauratie van de toren van de Nieuwe Kerk, drie stadsgedichten, een kleine aanvulling op het vorige Jaarboek en uiteraard de kroniek, de bibliografie en de jaarverslagen. De redactie heeft met droefheid afscheid moeten nemen van Ko van Leeuwen die in 2013 is overleden. Hij maakte voor het jaarboek twaalf jaar lang de kroniek van Haarlem. Renee de Borst is bereid gevonden dit jaar de kroniek te verzorgen. Bijdragen voor het volgende Jaarboek ziet de redactie met belangstel ling tegemoet. Zij moeten uiterlijk 1 november 2013 in bezit zijn van de re dactiesecretaris, p/a Vereniging Haerlem, Postbus 1105,2001 bc Haarlem. P. de Rooij, voorzitter M.L. Pop-Jansen, redactiesecretaris P. Knevel J.J. Temminck N. Vriend B.M.A. de Vries DE REDACTIE

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 10