tijd nam de verantwoordelijke wethouder de voorstellen van de vereni ging over. De ingetreden crisis hielp hierbij wellicht een handje, alsmede de perikelen bij de aanleg van de noord-zuid-metrotunnel in Amsterdam. De geplande tunnel werd verkort tot een Spaarne-onderdoorgang; deze werd op haar beurt weer vervangen door een tweede brug naast de Lange- brug (de 'verfroller'), die er evenmin is gekomen. Inmiddels reed de bus tussen de Bijlmermeer en Haarlem, over het algemeen tot tevredenheid. Daardoor verloren de betrokken overheden hun belangstelling voor verbetering. Waarom iets verbeteren waar de burgers redelijk tevreden over zijn? Het Provinciehuis Vanaf 2002 kwamen bouwplannen voor het Provinciehuis aan de Dreef in de openbaarheid. Deze hielden in: een grondige restauratie van het mo numentale Paviljoen Welgelegen en sloop en nieuwbouw voor de jonge re delen. De werkgroep heeft vanaf het begin de plannen gevolgd. In het plan van de Spaanse architect Mateo zou de twintigste-eeuwse vleugel van Rijksbouwmeester Cees Bremer (1930), met een verdieping verhoogd door Zwiers (1964), geheel worden gesloopt en vervangen door twee gla zen kantoorgebouwen, met blinde kopse kanten dwars op de Dreef. Daar mee zou het fraaie stedenbouwkundige karakter van de Dreef ernstig worden verstoord. In samenwerking met vijf andere organisaties heeft de werkgroep mondelinge en schriftelijke bezwaren aangevoerd, en heeft een gesprek met de Commissaris van de Koningin plaats gevonden, wat Het niet uitgevoerde ontwerp voor de Dreefzijde van het Provinciehuis van de architect Josep Mateo, 2004. JOHANNES VAN DER WEIDEN 195

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 197