is, zeker in gestructureerde vorm. De onafhankelijkheid houdt in: onaf hankelijk van de gemeente en van de bedrijfstak bouwnijverheid. Dat is het grote verschil met het, overigens door de werkgroep gerespecteerde, abc. De openheid volgt direct uit de onafhankelijkheid. De werkgroep vertegenwoordigt geen groepsbelangen, heeft geen dubbele agenda. Er is geen reden iets te verbergen. Dit artikel kwam tot stand met medewerking van Piet Roos en Bart Uittenhout. Onze dank gaat uit naar Peter van Wingerden, Ronald Fukken, Piet de Rooij en Justine Brunsmann voor hun grondige commentaar op een eerdere versie van dit artikel. Bijlage I - Publicaties Wim de Wagt, Met dejiets langs van Loghem, Werkgroep Bouwhistorie Haarlem, Haarlem z.j. (1988) Roos, P.J., e.a., 60jaar schoonheidscommissie inHaarlem Haarlem 1989* Heemschut, nr. 1 en 2,1992. Piet Roos, Bart Uittenhout en Wim de Wagt (red.), Architectuurgids Haarlem, Werkgroep Architectuur Haarlem Schuyt&Co, Haarlem 1992. P. Roos, B.Uittenhout en L.Vroom, Het winkelgezicht van Haarlem: een selectie van Winkelgevels in de Haarlemse Binnenstad, Werkgroep Architectuur Haarlem Schuyt&Co, Haarlem 1994. Krijn Haasnoot, 'Het Wilhelminapark' in: HaerlemJaarboek 1999, Haarlem 2000. P. Roos, een reeks korte artikelen over de gebouwde omgeving in Haarlem, in het bijzonder de openbare ruimte in: Haerlem Nieuwsbrief 1998-2005. Een Handvest voor behoud, sloop en nieuwbouw in de historische stad, Historische Vereniging Haarlem, Haarlem 2005. Johannes van der Weiden, 'Strijd om hbs-a verloren. Hoe Haarlem zijn eigen bloeiperiode uitwist' in: Heemschut, april 2005. Enigszins gewijzigd herdrukt in: Haarlems Dagblad, 20 augustus 2005. Krijn Haasnoot, 'Jugendstil in Haarlem', in: Haerlem Jaarboek 2005, Haarlem 2006. Historisch erfgoed en lokale politiek. Verslag van een enquête onder de raadsfrac ties in Haarlem. Historische Vereniging Haerlem, Haarlem februari 2006. Wim de Wagt, (red.), De ideale stad. Haarlem en het veranderende stadsbeeld. Met Formeel buiten verantwoordelijkheid van de werkgroep 208 HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 210