Noord-Hollands Archief In het najaar van 2013 is de collectie de aangekocht door het Noord-Hol lands Archief. De fotocollectie van het archief is met deze circa twee mil joen negatieven in één klap flink uitgebreid. De collectie van De Boer kan daarbinnen gezien worden als het twintigste eeuwse sluitstuk van het Haarlemse visuele geheugen. Tezamen met andere fotocollecties die al op de online beeldbank van het Noord-Hollands Archief te zien zijn, zo als de collecties van W.F.C.C. Pijnacker Hordijk, Leonard Baruch, Henk Valks, Wim Zilver Ruppe en Jos Fielmich, kan het Noord-Hollands Ar chief een aaneengesloten beeld van Haarlem en omgeving in de twintig ste eeuw presenteren. De collectie van fotopersbureau De Boer is extra bijzonder omdat deze een breed beeld geeft van het maatschappelijke le ven van Haarlem en de Haarlemmers uit de tweede helft van de twintigste eeuw. Haarlemse Bloemenmeisjes In het Haerlem Jaarboek zullen terugkerend een aantal foto's van De Boer rondom een bepaald onderwerp worden gepresenteerd. Te beginnen met één typisch Haarlems aspect uit de collectie, omdat deze vanaf midden jaren vijftig jaarlijks terugkeert in het werk van zowel Cees als Poppe de Boer: de Haarlemse Bloemenmeisjes. De oprichting van het eerste optre den van de Haarlemse Bloemenmeisjes dateert van 1955. De geselecteerde meisjes moesten een fris en enthousiast voorkomen hebben en goede ta lenkennis. De eerste dag kregen de meisjes prikles. De bloemen moesten namelijk worden opgespeld. Op de jassen van voorbijgangers op de Grote Markt, op de revers en japonnen van orgelconcertgangers in de Bavo, op de blouses van receptiegangers bij bruiloften en partijen en die van de bezoekers van bedrijfsbijeenkomsten in binnen- en buitenland. Vanaf het begin zijn de Haarlemse Bloemenmeisjes door De Boer gefotografeerd. Op de allereerste foto zien we ze staan op het bordes van het Stadhuis, in derdaad fris en enthousiast. Door de decennia heen zien we de tijdsbeel den veranderen, met ieder hun specifieke modes en typische straatbeel den. ALEXANDER DE BRUIN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 217