Gedempte Voldersgracht 6-8 In 2004 werd bij het neerhalen van de bebouwing aan de Gedempte Vol dersgracht richting de Raaks ook het uit 1916 daterende voormalige gym- nastiekgebouw achter de hbs-b gesloopt. In dit gebouw zaten twee grote identieke gevelstenen. Voor deze stenen is een hele mooie plaats gevon den. Het bleek namelijk dat een van de zijgevels van het oude gymnastiek lokaal was blijven staan. Deze gevel is bij een verbouwing van de elektro nicawinkel Elres, hoek Keizerstraat /Gedempte Voldersgracht, als zijgevel gaan dienen voor een trapopgang naar de woning boven. Mooier kon het niet omdat in het open gedeelte tussen de nieuwbouw van de Raaks en de gevel van het trappenhuis van Elres de toegang van de woningen van de nieuwbouw is gemaakt. In goed overleg met de eigenaar van de muur, de gemeente Haarlem, en met de heer Elres konden we de stenen laten plaatsen. Wel is aan de gemeente gevraagd of, bij verkoop/over dracht van de muur aan de heer Elres, de Stichting een recht van opstal kan krijgen voor de stenen, zodat deze dan eigenaar wordt om zo de stenen voor de toekomst zeker te stellen. Dit is in principe toegezegd. Verder was het een geluk dat aannemersbedrijf burgy bouwbedrijf uit Leiden, die de toren van de Nieuwe Kerk heeft gerestaureerd, de werk zaamheden voor het plaatsen van deze grote stenen wilde uitvoeren. De stenen meten 1700 br. x 900 h x 20 cm dik en hebben een gewicht van 675 kg. Na de restauratie van de stenen zijn ze daarna met drie man en een De gevelsteen in het oude gymnastieklokaal. (Foto Jos Fielmich) MARTIN BUSKER

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 225