geerlink specerijenhandel S lende in de loop der jaren verdwenen. Dan ben je toch weer blij dat er zo nu en dan iemand zegt: die reclame laat ik ook opknappen. Arthur Visser mocht dit werk uitvoeren. Eerst zijn de letters vastgelegd en daarna kon de gevel zelf worden geschilderd. Toen dat was gebeurd is een sjabloon met de letters aangebracht waarna deze zijn in geschilderd. Op deze ma nier kan deze gevelreclame er weer jaren tegenaan. Spiegelstraat 2 De afgelopen jaren zijn de oude panden van de heer Rumpff in de Spaarn- wouderstraat en Spiegelstraat overgenomen door Stadsherstel Amster dam. Alex Blommestijn van Stadsherstel heeft een plan laten ontwikke len door Kentie en Partners Architecten BV om in deze panden een hostel, winkels, een restaurant, een kindertheater en meerdere woningen te rea liseren. Een hostel is oorspronkelijk een jeugdherberg waar je goedkoop kunt overnachten. Er wordt tegenwoordig bijna geen onderscheid meer gemaakt in leeftijden. De meeste hostels accepteren nu gasten van jong tot oud. Nadat deze panden door aannemersbedrijf Holleman Santpoort waren gerestaureerd en geschikt gemaakt voor de diverse doeleinden wil de Stadsherstel een oude traditie laten herleven. In de entree van het hos tel moest een nieuwe gevelsteen komen zoals vroeger in de herbergen die je kon herkennen aan een ingemetselde gevelsteen of uithangbord. Alex Blommestijn maakte een schets voor een gevelsteen waarop een uil met hoed en bestek in zijn pootjes richting kindertheater vliegt en waar hij ook nog kan overnachten. Met deze gegevens mocht de Am sterdamse beeldhouwer Tobias Snoep daar een moderne gevelsteen van maken. Het spreekwoord zegt 'een uiltje knappen' maar ontwerper Alex dacht aan Malle Babbe die ook met een uil is afgebeeld. De bierkroes is 228 HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 230