de heer Terluin, de eigenaar van de gevonden steen. Op 7 augustus is de steen voor de Stichting afgegeven. Voorlopig staat de steen in de Hoofd wacht en wachten we af of onze leden of lezers van de Nieuwsbrief iets meer weten. Houd voorlopig de fraaie Haarlemse Hofjeskranten in de ga ten want Willem Brand is met behulp van de lezers de geschiedenis van de familie van Lucie de Blaauw aan het uitpluizen. De steen zal wel ergens op een hofje in Haarlem zijn plek vinden. Noot 1. Over het j aartal en de herkomst van de steen bestaat onduidelij kheid. In de Wijkkrant Welgelegen stellen de schrijfsters dat het geveltableau van 1902 dateert en dat het werd aangebracht in de voorgevel van de Eerste Haarlemse Rijtuig Maatschappij. Monumentenzorg Haarlem en de stichting Geveltekens Vereniging Haerlem dateren de steen echter op 1911. Volgens Wikipedia werd de Eerste Haarlemse Rijtuig Maatschappij in 1911 overgenomen door de Amsterdamse Rijtuig Maatschappij. De steen zou dan ter gelegenheid van deze overname kunnen zijn gemaakt. In een interview in het Heemsteedse kwartaalblad Heerlijkheden van februari 2000, vertelt Jan Boot dat de steen afkomstig zou zijn uit de voorgevel van het (gesloopte) Oude Posthuis aan de Herenweg in Heemstede. In de voorgevel van Het Oude Posthuis prijkte destij ds inderdaad een gevelsteen. Op een oude foto van het posthuis in het boek Heemstede verrassend anders, pagina 34, is echter te zien dat deze veel kleiner is dan het paardentableau. Met dank aan Michel Bakker voor het ter beschikking stellen van informatie over de beeldhouwer en aan Hans Krol voor de informatie over het interview met Jan Boot. Alle foto's zijn gemaakt door Martin Busker tenzij anders vermeld. Aanvulling In het Jaarboek Haerlem 2012 had bij de foto op pagina 163 het volgende bijschrift moeten staan: Ruigrok met snoek gevangen in de Vliet, een watertje bij de R.K. kerk te Noorden. Een tweede foto van Ruigrok betreft een portretfoto. Deze be vindt zich naar verluidt in het archief van J.C. Ruigrok stichting. De Stichting heeft geen medewerking verleend voor het achterhalen van deze foto. 234 HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 236