In deze ruimte wordt het kindertheater gevestigd. Hostel Toch bleken nieuwe ondernemers bereid de uitdaging in deze straat weer aan te gaan en wat nog interessanter was, er dienden zich ook onge dachte kansen aan voor de er achter gelegen loodsen en de panden in de stille Spiegelstraat. Vlak na elkaar ontstond contact met een kinderthe ater in Amsterdam en met een onderneemster die een locatie zocht voor een door haar bedachte hotelformule. Voor haar bedrijfsplan had ze al een prijs gewonnen van de gemeente Haarlem. Kortweg kwam haar plan er op neer, dat met een diversiteit van kamers, van tweepersoons tot zaal, en met een gezellige, maar niet te luxe uitvoering een hostel met een zeer aantrekkelijke prijsstelling aan het Haarlemse hotelaanbod zou kunnen worden toegevoegd. Kindertheater Net zo bijzonder was het initiatief van een theatermaakster om haar Am sterdamse succes van een kindertheater ook in Haarlem op te zetten. In een gedeelte van de loodsen achter de panden kon een gezellig theater worden ingericht met de prachtige naam De Toverknol, speciaal voor kinderen van de jongste leeftijdsgroepen, 1-4 en 5-9 jaar. Het theater kreeg een eigen ingang aan het achtergelegen pleintje en draait nu alweer met veel succes ruim een jaar. A lie foto's in de bijdragen over de restauratie van de toren van de Nieuwe Kerk en Grote Markt 2 zijn gemaakt door Martin Busker. De foto's bij 'Aan de slag bij de Amsterdamse poort' zijn gemaakt door Alex Blommestijn. 250 HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 252