Necrologieƫn Juijen Beumer 23 augustus 1947 - 4 juni 2013 Grondlegger en inspirator van Stem in de Stad. Hij gaf door Stem in de Stad stem aan mensen die niet gehoord worden en inspireerde om de Stem te horen die ons oproept om te zien naar men sen in nood. Afgelopen 4 juni is op 65-jarige leef tijd dr. Jurjen Jouke Beumer over leden. Hij was de grondlegger en inspirator van Stem in de Stad, het oecumenisch diaconaal centrum aan de Nieuwe Groenmarkt. Als pastor-directeur heeft hij Stem in de Stad tot bloei gebracht. Het is een veilige plek geworden voor dak- en thuislozen en vluchtelingen. Eind maart 2013 nam Jurjen gedwongen vervroegd afscheid van Stem in de Stad toen bleek dat hij een slopende ziekte onder de leden had. Jurjen was geboren en getogen in het Drentse Hoogeveen, in een hecht gezin met vader, moeder, twee zussen en Beppe (oma) die bij hen in huis woonde. Van jongs af aan leerde hij dat samen leven geven en nemen is en dat tolerantie van groot belang is. Mede door de actieve kerkelijke en maatschappelijke betrokkenheid van zijn vader groeiden de kinderen Beumer letterlijk en figuurlijk op tussen diverse kerkelijke en maatschap pelijke stromingen. Kerk en politiek waren altijd een onderwerp van ge sprek. Daarbij was de liefde voor elkaar en de verbondenheid met elkaar het uitgangspunt. Dat heeft doorgewerkt in zijn hele verdere leven. Zijn tienerjaren waren onstuimig, hij nam de dingen niet zo serieus.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 253