Daarnaast heeft Jurjen er ook voor gezorgd dat Stem in de Stad buiten Haarlem bekend werd. Hij gaf lezingen door het hele land, was regelma tig spreker bij bijeenkomsten en een aantal keer te gast op politiek beslo ten Bilderbergconferenties en bijeenkomsten van de ondernemersorga nisatie vno-ncw. Als parttime universitair docent evangelistiek (geloof en cultuur) was hij betrokken bij radio- en televisieproducties van onder meer ikon, kro en NCRV. Jurjen was ook schrijver. Hij schreef veel, allereerst voor zichzelf. Als onrustig zoeker was stilte, meditatie en het verwoorden van zijn gedach ten op papier belangrijk. Veel van wat hij schreef werd gebundeld en uit gebracht in boekvorm. In 1986 verscheen zijn eerste boek Vroom en Radi- kaal. Het schrijven gaf hem rust, bezieling en inspiratie in zijn dagelijks werk. In totaal heeft hij 18 boeken geschreven. Eén van zijn bekendste boeken is een biografie van de Nederlandse priester, Henri Nouwen, een vriend van Jurjen. In 1993 promoveerde hij aan de ru te Leiden op een proefschrift waarin het belang van spiritualiteit en mystiek voor het maatschappelijk handelen centraal staat. Jurjen is, naar eigen zeggen, zijn hele leven omringd geweest door sterke vrouwen. Zijn moeder, inmiddels 97 jaar, woont nog steeds in Hoogeveen. Zijn echtgenote Wil en twee kanjers van dochters, Sara en Femke. Het vaste team van medewerkers bij Stem in de Stad bestaat voor een groot deel uit vrouwen. 'Zij zorgen ervoor dat ik kan blijven pionie ren'. Het pionieren was zijn kracht, zijn lust en leven. Nieuwe kansen, nieuwe mogelijkheden. Hij was zich er zeer van bewust dat de mensen om hem heen de stabiliteit en de rust (probeerden) te bewaken. Want naast pionieren was er ook management noodzakelijk, en langzaamaan begreep Jurjen dat ook dat belangrijk was. In 2011 verhuisde Stem in de Stad van Nieuwe Groenmarkt 10 naar nr. 22. Een groter, lichter en ruimer pand met een prachtige, ondergrond se kapel, de Katrijnkapel, als kloppend hart van de gemeenschap. Prinses Maxima heeft op 25 oktober 2011 het nieuwe gebouw officieel geopend. Het bezoek van de prinses was één van de hoogtepunten van Jurjens le ven. Hierin zag hij grote waardering voor het werk van Stem in de Stad. Stralend liep hij naast haar door het gebouw en zag hij hoe ze ontspannen en betrokken met gasten in gesprek ging. Bernadette Meertens, oud-voorzitter van Stem in de Stad typeerde Jur- jen bij zijn afscheid als volgt: NECROLOGIËN 253

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 255