- man met doorzettingsvermogen en bereidheid risico's te nemen voor het verwezenlijken van zijn droom. - man van creatie: bedenker en schepper van initiatieven, vol met ideeën, rijp en groen. - als vertolker ofwel 'Stemgever' aan mensen die te weinig gehoord worden. - steeds opzoek naar wat er speelt binnen de Haarlemse samenleving, dat van invloed is op de mensen die het minder hebben getroffen. - de man van de spirituele voeding, hij kon zelf niet zonder, en zette een ieder die hij ontmoette aan het denken over zijn of haar inspiratiebron - als vierder van het leven, hij bracht relativering in het zware werk waar mogelijk was. - als podiumdier, graag in het middelpunt, soms ook dominant als hij an deren vooruit was en direct snelle oplossingen had of nieuwe ideeën aan droeg, een ritselaar die gebruik maakte van zijn grote netwerk. - als ondersteuner van de oecumene, een rooms-protestants predikant. Hij zette zich in om de dialoog tussen verschillende religies in Haarlem op gang te brengen, onder andere door het Beraad van Religies. Waardering voor het werk van Jurjen Beumer was er ook vanuit het college van b en w van Haarlem. In 2006 droegen ze hem voor voor een koninklijke onderscheiding. Hij ontving het ridderschap in de Orde van Oranje Nassau. Ook binnen de Rooms-Katholieke kerk werd zijn verbin dende rol gewaardeerd. Er werd in 2013 een aanvraag gedaan voor een pauselijke onderscheiding. In december 2012 werd bekend dat Jurjen aan longkanker leed. De plannen voor een groots afscheidsfeest in verband met het pensioen (emeritaat) waren al in volle gang. Meerdere keren zijn de festiviteiten uitgesteld. In maart 2013 hebben bestuur en team van Stem in de Stad in kleine kring afscheid genomen van Jurjen als pastor-directeur van Stem in de Stad, met een viering in de Katrijnkapel. Jurjen gaf zijn collega's en bestuur de zegen van de Heer en hij ontving de zegen. Een intiem en ont roerend moment. Eind mei werd de Katrijnkapel officieel geopend, hij had er zo graag bij willen zijn, maar zijn gezondheid liet het niet meer toe. Zijn vriend Jan Bos las de toespraak voor die hij geschreven had, zijn laatste. Deze toe spraak eindigde met 'Ga heen in vrede, volg die diepe Stem in je en leef ten dienste van. Vrede en alle goeds'. JODY VAN DER VELDE-VAN GARDEREN 254 HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 256