Willem Adriaan Catsman 21 mei 1950 - 2 april 2013 Schoolmeester en gemeenteraadslid Na iedere zomervakantie kwam Wim gebruind, uitgerust en vol energie terug van zijn solo zeiltocht richting Oostzee. De kop weer leeg, de geest ontspannen en het lichaam klaar voor het dagelijkse werk voor de klas en het avondwerk voor kerk, staat en maatschappij. Wim stamde uit een Zeeuws, gelovig ondernemersgezin waar thuis hard meegewerkt moest worden. Wim was een stille werker, die zijn gaven in dienst stelde van het grote geheel en niet voor eigen gelijk en gewin. Natuurlijk werd hij voorzitter van de we van zijn flatgebouw waar altijd wel verschillen van mening waren, vooral over geld. Wim had een natuurlijke gave om die geschillen in der minne te schikken. Natuurlijk werd hij secretaris van de protestantse kerkenraad in zijn geliefd Schalkwijk en natuurlijk werd hij een van de drijvende krachten achter de renovatie van de Ontmoetingskerk aan de Frankrijklaan. Oor spronkelijk was het de bedoeling dat deze protestantse kerk in het Stads- deelhart Schalkwijk zou komen. Als lokaal CDA-politicus was Wim er zeker van dat die werkelijkheid nog ver weg was. De plannen werden ge wijzigd en 'vele bazars later' (met Wim altijd aan het rad van avontuur) werd de renovatie een feit. Wim was in zijn kerk een bekend en gezien persoon die regelmatig in en voor de kerk het woord voerde, een verhaal vertelde en in de nodige vergaderingen de belangen van zijn kerk verde digde. Wim en de zijnen kozen voor verbouwing in plaats van nieuw bouw. Die keuze is uitstekend gebleken tot op de huidige dag Natuurlijk werd hij voorzitter van de cd A-fractie in 2002 toen de toen malige fractievoorzitter de partij verliet. Twee andere fractieleden zorg den voor problemen. Wim slaagde erin de partij tot rust te brengen en constructief mee te laten doen aan het gemeentebestuur. Hij kon goed luisteren en kwam overal waar hij nodig was. Zijn belangstelling ging vooral uit naar 'de gewone man'. 'De anderen kunnen zich wel redden', zei hij dan. Het groene, sociale gezicht van het cda in Haarlem was hem lief. Ook hield Wim van het politieke handwerk in het stadhuis. Als hij zijn NECROLOGIËN 255

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 257