Kroniek 2013 Januari I Eerste Haarlemse Nieuwjaarsduik trekt slechts twintig waaghalzen naar de Molenplas. De traditie moet nog groeien. 3 De Haarlemse binnenstad heeft het meest gevarieerde winkelaanbod van het land, zo blijkt uit een onderzoek van Centraal Bureauvoor de Statistiek. De goede samenwerking tussen winkeliers is een van de factoren die Haarlem aantrekkelijk maken als winkelstad. 7 Steeds meer Haarlemmers werken aan groene energie in hun buurt. In 2012 werden vier keer zo veel zonnepanelen verkocht als daarvoor. 8 De Nederlands-Israëlitische Gemeente vertrekt na 63 jaar uit Haarlem. De Gemeente verlaat het pand aan het Kenaupark en vertrekt naar de Lanckhorstlaan in Heemstede. 10 Veel Haarlemmers hebben last van water in hun kelders. Deskundigen zijn het niet eens over de oorzaak daarvan. Het college van b w heeft de bestrijding van de ernstige grondwateroverlast bovenaan de prioriteitenlijst geplaatst. II Er komen in 2013140 extra ligplaatsen voor plezierboten in de Haarlemse wateren. 16 Het pontje over het Spaarne bij de Oosterhoutlaan is andermaal uit de vaart genomen. Sinds het pontje eind augustus 2012 is gaan varen kampt het met tal van defecten. 19 Stadsredacteur Arnout Heemskerk van Haarlems Dagblad overlijdt op 45-jarige leeftijd. Internetmagazine Intermediair noemt Haarlem van de 24 grootste steden de beste stad om in te werken - er is veel kans op werk en er worden goede salarissen betaald. 23 Gebouw Koningstein wordt ontruimd vanwege de aanwezigheid van asbest. 26 Het Lennaert Nijgh-festival brengt de naam van de in november 2002 overleden liedjesschrijver weer even op ieders lippen. 'De reiziger' was weer even thuis. 266 RENEE DE BORST

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 268