27 De eerste Haarlemse Open Hoteldag is een bescheiden succes. 29 De Cavex-toren - mogelijk de oudste nog bestaande vierkante toren - wordt ondanks reddingspogingen gesloopt. De klus aan de oostelijke Spaarne-oever is in een halve minuut geklaard. Februari 1 Bureau Breijn concludeert na onderzoek dat asfalt de beste oplossing is voor de afbrokkelende busbaan op de Kruisweg. 2 Gaycafé Wilsons mag zich volgens gaysite.nl het beste homocafé van Nederland noemen. 6 Pathé Haarlem, het bioscoopcomplex in het Raaksgebied, verwelkomt anderhalfjaar na de opening de miljoenste bezoeker. 7 De gemeente Haarlem moet de komende jaren jaarlijks vijf tot zes miljoen euro extra bezuinigen op de 43 miljoen die al in het coalitieakkoord was afgesproken. 9 Er is een bende gauwdieven actief die op slinkse wijze iPhones van winkeliers in de binnenstad buit maakt. 11 De legendarische band Gotchakondigt een eenmalig optreden aan op de Nieuwe Groenmarkt op 30 april - de laatste Koninginnedag. Felicity Beentjes krijgt uit handen van wethouder Rob van Doorn de Groene Mug 2013 voor haar bijdrage aan de verduurzaming van het vrachtwagenbedrijf van haar vader en oom Beentjes Transport in de Waarderpolder. 12 Het Bloemencorso kondigt aan dat het evenement in 2014 op 3 mei wordt gehouden. De organisatie moest op zoek naar een nieuwe datum vanwege Koningsdag, in 2014 gepland op 26 april - de beoogde dag voor het Bloemencorso. 17 Op het Prinses Beatrixplein woedt de vijfde autobrand in acht dagen. Volgens de politie gaat het om verschillende daders. 19 Er gaan hardnekkige geruchten over de komst van een Apple Store naar Haarlem. Apple wil er niets over kwijt en heeft bedongen dat Haarlemse betrokkenen erover zwijgen. 21 Wij kraden in Haarlem Zuid komen in actie voor het behoud van het Hildebrand monument in de Haarlemmerhout. Daartoe is de Stichting Herstel Hildebrand Monument opgericht. 22 Van het boek Topnagels van de 16-jarige Haarlemse Marise Hendriksma zijn al 24.000 exemplaren verkocht. 26 De in 1983 gesloopte Spaarnekerk is genomineerd voor de verkiezing KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 269