van de 'mooiste gesloopte kerk van Nederland' - een initiatief van het Nederlands Dagblad. Maart Patron cuisinier Imko Binnerts van visrestaurant Vis Ko aan Het Spaarne opent Wijn Ko op de Grote Markt. Tussen het idee en de opening van het wijncafé zit net twee maanden. 4 De toren van de Nieuwe Kerk uit 1613 is gerestaureerd en klaar voor de viering van het 400-jarig bestaan van de door Lieven de Key gebouwde kerk. De toren wordt in het licht gezet. 6 Afvalbedrijf Spaarnelanden blijkt in vier jaar tijd 400.000 euro gemeenschapsgeld uitgegeven te hebben aan sportsponsoring. De politieke verontwaardiging is groot. 8 Haarlemse horecaondernemers lopen vooruit op de nieuwe Drank- en Horecawet door jongeren onder de 18 niet binnen te laten. 9 Het nieuwe, door Thijs Asselbergs ontworpen, brugwachtershuisje bij de Langebrug, is voor brugwachters een drama. Ze hebben maar zeer beperkt zicht op scheepvaart en verkeer. 11 Hans Rombouts (81) overleden. Hij werkte jaren als journalist bij Haarlems Dagblad. Daarnaast was hij een bevlogen drukker op zijn eigen handdrukpers. Twee Haarlemse kunstenaars vallen in de prijzen. Roos van Sen won de Opium- verhalenwedstrijd en Gerben Valkema de Stripschapsprijspenning 2012 voor het beste stripboek. 12 Hoewel de rechter op maandag ontruiming verbood, probeert de m e dinsdag het voormalig slachthuis te ontruimen. Chaos en arrestaties, maar de krakers blijven zitten en spannen opnieuw een kort geding aan tegen de Staat. 14 Vrijspraak voor de overvallers van coffeeshop Willie Wortel. Het feit dat zij zelf op hun blackberry het tellen van buit filmden, geldt voor de rechtbank niet als bewijs. 18 Sinds de overgang van papier naar digitaal ontbreken tal van stukken in het gemeentelijk archief. Er is nauwelijks beleid over het vernietigen van stukken en stukken uit mailboxen worden niet gearchiveerd. 19 Jan van Os (75), van drogisterij Van der Pigge overleden. Hij was jaren voorzitter van de winkeliersvereniging City Haarlem en raadslid voor de VVD. In een dorpje nabij Boedapest is het Haarlem uit de Tachtigjarige oorlog HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 270