herbouwd voor de opnames van de film 'Kenau - Heldin van Haarlemdie in februari 2014 uitkomt. 21 Straatmuzikanten die in Haarlem willen spelen moeten binnenkort een vergunning hebben. De gemeente hoopt zo beter te kunnen optreden tegen overlast van straatartiesten. 22 Koningin Beatrix opent de tentoonstelling 'Frans Hals, oog in oog met Rembrandt, Rubens en Titiaan' - en daarmee ook het Frans Halsjaar 2013. 23 De brand in de Koningskerk is inmiddels tien jaar geleden. Twee bevelvoerders en de Officier van Dienst hebben een posttraumatische stressstoornis. 28 Er zullen wegens de bezuinigingen dertien speelplekken uit de stad verdwijnen, zo kondigt de gemeente aan. 29 Het personeel van de Koepel is 'verbijsterd en verslagen door de aangekondigde sluiting van de penitentiaire inrichting. 31 De Oerkap, het Haarlemse stadsstrand bij de Drijfriemenfabriek, gaat voor de vierde achtereenvolgende keer op deze plek open. April 2 Wim Catsman (62) overleden. Hij was veertig jaar onderwijzer op de Prinses Beatrixschool in Heemstede en jaren raadslid voor het cda in Haarlem. 3 Begin van de herinrichting van de Turfmarkt. 5 Het duo Baptist, Dimitri Opstal en Matthijs Koster, wint de Rob Acda Award 2013. De band mag Bevrijdingspop openen. 9 Medicijnfabrikant Teva Pharmachemie neemt een nieuwbouwpand in de Waarderpolder in gebruik. Het bedrijf heeft een enorme groei doorgemaakt. 10 De gemeente Haarlem reorganiseert. Vijftig boventallige ambtenaren worden bij elkaar gezet in een 'sollicitatiehuis' en gaan van daaruit op zoek naar werk of scholing. 11 In het Frederikspark geldt van 15 april tot en met 20 oktober op proef een alcoholverbod na meldingen van overlast uit de buurt. Alleen voor Bevrijdingspop op 5 mei wordt een uitzondering gemaakt. 13 Haarlems Dagblad presenteert zich als compacte krant. De oudste nog bestaande krant ter wereld verschijnt voor het eerst op tabloidformaat. 17 Het nieuwe Raaksgebied wint de NRW-jaarprijs 2013 - voor het beste winkelcentrum van Nederland. 22 Fotohistoricus Frido Troost (52) overleden. Hij was de oprichter van de KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 271