vintage photo gallery icm in Haarlem en docent fotografiegeschiedenis aan de Rietveldacademie. 24 Glashandel Tjade Petri - met vestigingen aan de Stephensonstraat en de Werfstraat - is na vijftig jaar failliet. De bedrijfsleiding werkt aan een doorstart. 26 Er moet twee ton bij elkaar gebracht worden om Het Glazen Huis in december 2014 naar Haarlem te krijgen. 26 In de Gravenzaal worden vijftien lintjes uitgereikt aan verdienstelijke Haarlemmers. Daaronder zijn oud-conservator van het Frans Hals Museum Christhilde Klein en Rob Bloemers, algemeen directeur van de Imbema Groep en voorzitter van de Stichting Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen. 27 Kringloopwinkel De Schalm houdt per 1 augustus op. Er is ontslag aangevraagd voor 22 medewerkers. 30 Tijdens een verder rustige en gezellige viering van de laatste Koninginnedag wordt een 21-jarige Haarlemmer op de Grote Markt buiten bewustzijn geslagen. De dader is bij de horeca bekend - hij gedroeg zich al vaker agressief. Mei 2 De stichting Rataplan uit Schagen neemt de kringloopwinkel van de Schalm aan de Werfstraat over. 4 De zestien Haarlemse coffeeshops zijn er geen voorstander van als de gemeente de legale wietteelt op zich neemt om criminelen de wind uit de zeilen te nemen. Ze vrezen dan allemaal dezelfde wiet te verkopen, een soort McCannabis. 5 Op 70-jarige leeftijd overlijdt journalist en theaterman Ko van Leeuwen. 9 Het Frans Hals Festival barst los met de komst van speciaal Frans Hals bier, een 'Lallen met Malle Balie' meezingfestival, en tal van andere activiteiten. Veel mensen lopen in zeventiende eeuwse kledij. 11 Lya Blesgraaf (69) overleden. Zij was jaren een markant raadslid namens achtereenvolgens de vvd, Stadspartij en Haarlem Liberaal Lokaal. 14 Oud-directeur van de Stichting Sint-Jacob-godshuis Fons Kersten overlijdt op 86-jarige leeftijd. 16 De verkoop van het Schalm-pand aan de Zijlstraat wordt tegengehouden nadat oud-bestuursleden en medewerkers een kort geding hebben aangespannen tegen het bestuur, dat volgens hen onzorgvuldig heeft gehandeld. 270 HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 272