17 Het veel besproken beeld dat Graziella Curelli maakte van Kenau Simonsdochter Hasselaar en Wigbolt Ripperda wordt op het Stationsplein geplaatst. 18 Het gaat financieel slecht met Haarlem. De schuldenlast per inwoner is met 4078 euro veel hoger dan het gemiddelde van 2357 euro per Nederlander. 19 Bij een inval in Bar Dancing Maxim aan de Tempeliersstraat zijn zes mensen aangehouden, onder wie de eigenaar die verdacht wordt van handel in verdovende middelen. 22 Een Haarlemse psychiater krijgt door het Medisch Tuchtcollege een maand schorsing opgelegd. Hij maakte zich schuldig aan grensoverschrijdend gedrag door een seksuele relatie aan te gaan met een patiënte. 23 Op 1 augustus komt na 37 jaar definitief een einde aan de Schalm. Ook het pand aan de Zijlstraat komt in gebruik bij de stichting Rataplan. 24 Rederijkerskamer Trou Moet Blijcken viert het 510-jarig bestaan met een driedaags rederijkerscongres. 25 Athenaeum boekhandel aan de Gedempte Oude Gracht viert het 25-jarig bestaan. 27 Theaterman en journalist Ko van Leeuwen wint postuum de Olifant 2013. Illustrator Eric Coolen krijgt de publieksprijs. Het Glazen Huis 2014 - een actie van Radio 3FM Serious Request - staat in december 2014 Haarlem, zo wordt aangekondigd. 30 Teylers Museum komt voorlopig niet op de Werelderfgoedlijst van Unesco. Een streep door de rekening voor Teylers-directeur Marjan Scharloo. De Haarlemse gemeenteraad is woedend over de manier waarop de gemeentelijke financiën worden geregeld. PvdA raadslid Langenacker: Als Haarlem een gezin zou zijn had het al lang in de schuldsanering gezeten.' Juni 1 Het geheel vernieuwde Marsmanplein en omgeving worden geopend met onder meer een speciaal optreden van Jantje Smit. 3 Een Haarlemse vrouw heeft in de Lotto 23,5 miljoen euro gewonnen - het hoogste bedrag dat in jaren naar één persoon is gegaan. 4 Jurjen Beumer, directeur van het oecumenisch diaconaal centrum Stem in de Stad, overlijdt op 65-jarige leeftijd. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 273