9 Met hun programma 'Optimisten' zijn de Haarlemse cabaretiers Speelman en Speelman genomineerd voor de cabaretprijs Neerlands Hoop 2013. 13 De gemeente Haarlem reserveert een startsubsidie voor de organisatie van de Vaardagen in 2015. Maar het is nog onduidelijk wie het evenement moet gaan organiseren. 14 Koning Willem Alexander en koningin Maxima brengen een flitsbezoek aan Haarlem. In amper een kwartier zijn ze de stampvolle Grote Markt over. 18 Het eerste Haarlemse buurtbedrijf wordt geopend aan het Van Zeggelenplein. Buurtbedrijf Haarlem- Oost is een samenwerkingsverband tussen woningcorporaties, de gemeente en Spaarnelanden. Het bedrijf houdt de buurt schoon en doet klusjes bij mensen thuis. 22 Het Haarlemse project Buuv - een buurtmarktplaats voor en door Haarlemmers - is doorgedrongen tot de finale van de Europese Innovatieprijs 2013. Buuv zit bij de laatste zestien van 224 Europese deelnemers. 24 Tijdens de behandeling van de kadernota stelt het college van Burgemeester en Wethouders dat de grenzen van de bezuinigingsmogelijkheden zijn bereikt. 27 De politie arresteert negen jongens, die verdacht worden van de mishandeling van twee jongens in de Kruistraat begin juni. De broer van een van de slachtoffers begon op Facebook een zoekactie naar getuigen, hetgeen de politie op het spoor bracht van de daders. 28 Wethouder Rob van Doorn houdt de eer aan zichzelf en treedt af. Hij lag onder vuur onder meer omdat hij lange tijd verzweeg dat een bedrag van 3,6 miljoen niet beschikbaar was voor de Waarderweg. Juli 2 Spaarne 66 heeft het beste terras van Noord-Holland en staat landelijk op de negende plaats in de terras top 100 van Misset Horeca. 3 Er worden 180 ondergrondse afvalcontainers verplaatst naar wijken waar nog geen ondergrondse afvalinzameling is. Er is geen geld voor nieuwe. 4 Lukas Mulder volgt Rob van Doorn op als wethouder voor Groen Links. De nieuwe meldkamer voor de regionale hulpverlening komt in Haarlem, inclusief ruim 200 arbeidsplaatsen. 5 De overlast van de zogenoemde Top 25 - een groep van hardnekkige 272 HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 274